İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

13-17 Temmuz Sıcak Hava Dalgası

13-17 Temmuz Sıcak Hava Dalgası
6
+ - 0

Sıcak hava geliyor !

Ülkemizin 12-13 Temmuz’dan itibaren Afrika kökenli sıcak hava dalgasının etkisi altına girmesi tahmin ediliyor. Sıcaklıkların 12-13 Temmuz’dan itibaren yurt genelinde 4-5 derece yer yer 6-8 derece artışa geçmesi bekleniyor. Artışla birlikte sıcaklıklar ülke genelinde mevsim normallerinin üzerine çıkmış olacak. Bu süreçte Trakya, Ege, Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde sıcaklıkların 38-43 derece civarında seyretmesini tahmin ediyoruz.

Sıcak hava ne zaman ?

son-yillarin-en-sicak-gunu 13-17 Temmuz Sıcak Hava Dalgası Haberler

Yaz mevsiminde çoğu insanın merak ettiği soruların başında “sıcak hava ne zaman geliyor” ve “sıcak hava ne zaman gidiyor” gelir.  12-13 Temmuz’dan itibaren yurdumuzu etkilemesi tahmin edilen sıcak hava dalgası yaklaşık 4-5 gün etkili olacak. Sıcaklıkların 17-18 Temmuz’dan sonra ise tekrar mevsim normallerine dönmesini tahmin ediyoruz. Uzun vade bir tahmin olduğu için değişime açıktır.

İstanbul’da sıcak hava…

sicak-hava-1249756-465x309 13-17 Temmuz Sıcak Hava Dalgası Haberler

Yaz mevsiminde çoğu insanın merak ettiği soruların başında “sıcak hava ne zaman gelecek” ve “sıcak hava ne zaman gidecek” gelir.  12-13 Temmuz’dan itibaren yurdumuzu etkilemesi tahmin edilen sıcak hava dalgası İstanbul’da da etkili olacak. İstanbullular bayram tatili süresince poyraz rüzgarıyla serinliyordu. Fakat bu doğal klima poyraz rüzgarı hafta ortasından itibaren zayıflıyor. Rüzgarın zayıflaması ve üzerine sıcak havanın gelmesiyle birlikte İstanbullular da sıcaktan bunalacak. Sıcaklıklar hafta ortasından itibaren İstanbul’da 30 derece üzerine çıkacak. İstanbul’da en sıcak günlerin 15 Temmuz Cuma ve 16 Temmuz Cumartesi günleri olmasını tahmin ediyoruz. Cuma ve Cumartesi günü sıcaklıklar 33-34 derecelerde seyredecek. 17-18 Temmuz’dan itibarense sıcaklıkların poyraz ile birlikte 3-4 derece düşmesini tahmin ediyoruz. Tabi ki uzun vade tahmin olduğu için bu durum değişime açıktır.

Yazar Hakkında

Türkiye'nin İlk Meteorolojik Forum Sitesi

Yorum Yap