İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

2 gün içinde ani sıcaklık değişimleri bekleniyor…

2 gün içinde ani sıcaklık değişimleri bekleniyor…
8
+ - 0

Atlantik’ten yükselen Azor yüksek basıncının doğuya hareket etmesi ve kıtaya giriş yapmasıyla birlikte kuzeyde bulunan polar kökenli soğuk hava dalgası güney enlemlere iniş yapacak. Polar kökenli soğuk hava dalgasının Perşembe günü Batı kesimlerden başlayarak yurdumuzu hızlı bir şekilde etkilemesi bekleniyor. Sıcaklıklar Marmara Bölgesi’nden başlayarak 7-12 derece birden düşüşe geçecek. Sıcaklıktaki düşüş beraberinde kayak merkezleri ile iç ve doğu kesimlerde yer alan şehirlerin yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışına neden olacak. Soğuk hava dalgasıyla birlikte gündüz sıcaklıkları Marmara Bölgesi’nde 12-14 derece, İç Anadolu Bölgesi’nde 6-13 derece, Karadeniz’de 7-16 derece, Ege Bölgesi’nde 14-18 derece, diğer bölgelerde ise genel olarak 13-17 derece arasına gerileyecek. Sıcaklık Perşembe günü ani bir şekilde düşecek, Cumartesi günü ise tekrar ani bir şekilde artışa geçecek.

PERŞEMBE KIŞ HAVASI VAR…

persembe-tahmin-soguk-hava-1-min 2 gün içinde ani sıcaklık değişimleri bekleniyor... Haberler

Perşembe günü yurdumuzu etkilemesi beklenen polar kökenli soğuk hava dalgası sıcaklıklarda ani düşüşe neden olacak. Yurt genelinde Perşembe ve Cuma günü kış havası yaşanacak. İç ve doğu kesimlerde yer alan birçok şehirde ve kayak merkezlerinde karla karışık yağmur ve kar bekleniyor. Soğuk hava batı bölgelerden doğuya doğru çok hızlı bir şekilde hareket edip yurdu terk edecek. Cumartesi ve Pazar günü sıcaklıklar hızla artışa geçecek. Hafta sonu açık ve az bulutlu bir gökyüzüyle bahar havası yaşanacak. Kısa süre içerisinde gerçekleşecek bu hava değişikliklerine karşı başta gribal enfeksiyon olmak üzere birçok hastalığa karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

2 GÜN İÇİNDE 12-15 DERECELİK SICAKLIK DEĞİŞİMİ!

cumartes-ilik-hava-min 2 gün içinde ani sıcaklık değişimleri bekleniyor... Haberler

Perşembe günü yurdumuza giriş yapması beklenen polar kökenli soğuk hava dalgası çok hızlı bir şekilde hareket ederek Cuma akşamı batı bölgelerden başlayarak yurdumuzu terk edecek. Cumartesi ve Pazar günü soğuk hava yerini ılık hava dalgasına bırakacak. Hafta sonu sıcaklıktaki ani artışla birlikte bahar havası yaşanacak. Perşembe ile Cumartesi arasında yer yer 13-15 derecelik sıcaklık farkı gerçekleşecek. İstanbul’da Perşembe günü 11-13 derecelerde olan gündüz sıcaklıkları Cumartesi Pazar günü 20-22 derecelere çıkacak.

Yazar Hakkında

Türkiye'nin İlk Meteorolojik Forum Sitesi

Yorum Yap