20 Mart 2015 Güneş Tutulması

20 Mart 2015 Güneş Tutulması

Güneş tutulması, Ay’ın yörünge hareketi sırasında Dünya ile Güneş arasına girmesi ve dolayısıyla Ay’ın Güneş’i kısmen ya da tümüyle örtmesi sonucunda gözlemlenen doğa olayıdır.

 

 

İstanbul’da tahmini gözlem anları :

Not: Hava Forum tahminlerine göre İstanbul’da Cuma günü çok bulutlu ve yağmurlu bir hava beklenildiğinden güneş tutulmasını görememe ihtimali yüksektir. Şayet hava tahminlerinde isabetsizlik olursa güneş tutulması aşağıdaki şekilde gözlemlenebilecektir.

 20 Mart 2015 10:53

Başlangıç

 20 Mart 2015 11:57

Maksimum Tutulma

 20 Mart 2015 13:02

Bitiş

 1  2  3

Gözlem Yapılabilecek Yerler:

path720

1999 Yılında ise Böyle Gözlemlenmişti :

path-760

20 Mart 2015 Tutulmanın Burçlara Etkisi :

28370826

KOÇ BURCU
Hayatınızda aklınıza gelemeyen olaylarla karşılaşabilirsiniz. 20 Mart’ta gerçekleşecek tutulma bilinçaltınızı etkileyecek. Bu nedenle rüyalarınız berraklaşabilir ve mesaj içeren rüyalar görebilirsiniz. Tutulma sağlıkla ilgili konuları da gündeme getirebilir bu dönemde bağışıklık sisteminiz zayıflayabilir, ayak ve ayaklarınızla bağlantılı hastalıklarla karşılaşabilirsiniz. Mart sonu Nisan başı gibi ani bir seyahat gündeme gelecek.

BOĞA BURCU
20 Mart tutulması arkadaşlarınızı ve iş çevrenizi etkileyecek. Bazı arkadaşlarınızla yollarınızı ayırabilir ya da farklı çevrelere girebilirsiniz. Yaşça büyük yakınlarınızdan ummadığınız destekler alabilirsiniz. Bir süredir hayatından bunalan Boğa burçları bu dönemde hayatlarında yeniliklere yer açabilir. Çevre değişikli kariyer anlamında da yeni fırsatlar sunacaktır.

İKİZLER BURCU
Kariyer evinizde gerçekleşen 20 Mart tutulması iş konusunda kafanızın karıştığı bir döneme işaret ediyor. Aile büyükleriniz ve işyerindeki üstlerinizle anlaşmazlıklar yaşayabilir ya da onların sorunlarıyla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Bu dönemde arkadaşlık ilişkileriniz de sınavdan geçecektir. Sakin ve sabırlı olmaya dikkat etmelisiniz.

YENGEÇ  BURCU
Güneş tutulması yurtdışı, uzaklar ve eğitimle ilgili konuları ön plana çıkaracak. İş arayan Yengeçler yurtdışı bağlantılı bir şirkette iş bulabilirler. Çalışan Yengeçler de işyerlerinde yapısal değişikliklerle karşılaşabilirler. Tez ve sınav gibi konularda olumlu haberler alabilirsiniz.

ASLAN BURCU
Güneş tutulması ufak kazalar ve hastalıklar yaşamanız konusunda sizleri uyarıyor. Önümüzdeki 6 ay boyunca finansal anlamda nasıl bir destek arıyorsanız, kolaylıkla ulaşabileceksiniz. Başkalarının para kaynaklarından rahatlıkla faydalanabileceksiniz. Kredi, burs, miras ve borç para alabilirsiniz. Tutulma döneminde  hayatınızın yeni bir evresine girdiğinizi hissedeceksiniz.

BAŞAK BURCU
İlişki konularını etkileyen Güneş tutulması, kötü giden evlilik ya da aşk ilişkilerinizin sonlanmasına sebep olabilir.  Taşınma ya da ev satın alma gibi durumlar gündeme gelirken, akrabalık ilişkiniz olan kişilerden büyük ve umulmadık destekler görebilirsiniz.

TERAZİ BURCU
İş alanınızı etkileyecek Güneş tutulması ile çalışma koşullarınızda değişiklikler oluşabilir. Daha çok çalışıp kendinize daha az zaman ayırmanız söz konusu olabilir. İşinizle alakalı yeni cihazlar alabilirsiniz. Bu dönemde sizden saklanan bazı sırlar açığa çıkabilir, duyduklarınıza şaşırabilirsiniz.

AKREP BURCU
Bekâr Akreplere güzel haber: Aşk kapınızda! Bu dönemde başlayacağınız ilişkiler uzun solukludur ve hayatınızda kalıcı izleri olacaktır. Çocuk sahibi olmak isteyen Akrepler de bu dönemde güzel haberler alabilirler. Hali hazırda flörtü olanlar ise ilişkilerinde kopma noktasına gelebilirler.

YAY BURCU
Güneş tutulması aile ve aile büyüklerinizle ilgili sağlık sorunlarına işaret ediyor.  Aile bireylerinin hastalıkları bu dönemde geçici olarak endişelenmenizi sağlayabilir. Evinizde beklenmedik tadilatlar, tamirat ve arızalar yaşayabilir, bunların çözümü için çareler arayabilirsiniz.

OĞLAK BURCU
Ani seyahatler, sürpriz gelişmeler ve kararlar Oğlakları şaşırtmaya hazırlanıyor. Oğlakların yakın çevreleriyle artan iletişimlerini belirginleştiren tutulma ile internet projeleri, blog ve reklam gibi konularda da şanslı gelişmeler yaşanabilir.

KOVA BURCU
Kovalar bu dönemde parasal konulara yoğunlaşıyorlar. Yeni para kaynakları bulabilir, beklemediğiniz gelirler elinize ulaşabilir. Tutulma sürprizlere işaret ettiğinden ani bir harcama da bütçenizi alt üst edebilir. Tutulmayı izleyen 15 günde harcamalarınıza dikkat etmeniz gerekebilir.

BALIK BURCU
Tutulma sizin burcunuzda gerçekleşiyor! Hayatınızda yeni ve güzel başlangıçlara adım atabileceğiniz bu süreçte dileklerinizin gerçekleştiğine tanık olabilirsiniz. Bu dönemde dış görünüşüz ve stilinizle ilgili değişimler de yapabilirsiniz. Çevrenizde aranılan biri olacağınız ve yıldızınızın parladığı bir dönemdesiniz.

 

 

 

 

 

Bu İçeriği Paylaş!Bu içeriğe ifade gönderebilirsiniz!
  • Şaşırdım
  • Beğendim
  • Üzüldüm
  • Sinirlendim
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.