2018 Kışı Nasıl Geçecek? 2018 Kış Tahmini

Başlıklar

2018 Kışı Nasıl Geçecek? 2018 Kışı ve Tahminler

2018 kışı geliyor. Yaz mevsiminin bitmesine az bir süre kaldı. Çoğu kişi bu kış nasıl geçecek sorusuna yani 2018 kışı nasıl geçecek sorusuna yanıt arıyor. 2017 2018 kış tahminleri incelendiğinde ilk gelen veriler mevsim normallerinde bir kış yaşanacağına işaret ediyor. Ancak süre olarak çok uzun bir müddet olması sebebiyle 2018 kış tahmini yapmak için şu an çok erkendir. Kar severler ve kış sporlarıyla ilgilenenler yeni kış mevsimi olan 2018 kışının sert ve bol kar yağışlı geçmesini temenni ediyor. Türkiye’nin Ekim 2017, Kasım 2017, Aralık 2017 verilerine bakıldığında sıcaklıklar açısından mevsim normallerinin altında geçirme ihtimali yüksek. Ocak 2018, Şubat 2018, Mart 2018 kış tahminleri ise henüz netlik kazanmamıştır.

[spoiler title=’2018 Kış Tahminini Görmek İçin Tıklayınız ↓’ style=’purple’ collapse_link=’false’]

Hava Forum tarafından yayınlanan kış tahmininde Marmara Bölgesi ile Kıyı Ege civarında bu kış mevsim normalleri altında sıcaklıklar bekleniyor. Batı ve Orta Karadeniz ile Ege ve Akdeniz bölgelerinde ise mevsim normallerinde sıcaklıklarla geçmesi beklenen bir kış tahmin ediliyor. Yurdun doğusunun ise mevsim normallerinin biraz üzerindeki sıcaklıklarla kışı geçirmesi tahmin ediliyor.

Sıcaklık anomali tahminlerinin yanı sıra yağış tahminleri de dikkat çekmektedir. Hava Forum’un 2018 kış yağış tahminlerine göre; Kıyı Ege, Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri ile kısmen İç Anadolu Bölgesi’nde mevsim normallerinin üzerinde yağışlarla geçecek bir kış yaşanabilir.

Hava Forum 2017 2018 Kış Tahmini

Detaylı bilgi için tıklayınız.

[/spoiler]

2018 Kış Tahminleri

2018 kisi nasil gececek

Yazın başka bir sorun kışın başka. Yazın hepimizin derdi sıcak havalardan olur kışın ise soğukla mücadelede. Henüz kışa girmedik, yaz mevsimini yaşıyoruz. Ancak 2018 kışı yaklaşıyor. Bu konuda insanların gözü 2018 kış tahminlerine çevrilmeye başladı. Kapalı bir hava insan psikolojisini de olumsuz yönde etkileyen bir durumdur bu nedenle insanlar kış aylarında havayla çok fazla haşır neşir olurlar. Doğru hava durumu bilgisini alabilmek bu yüzden önem kazanmıştır. Bu yalnızca keyif amaçlı değildir işin bir de iş dünyası ayağı vardır. Yani bazı işler vardır ki havanın durumuna göre yapılır. Örneğin balıkçılık tamamen hava şartlarıyla alakalı bir konudur. Genelde balıkçılar denize ve gökyüzüne baktıklarında havanın durumunu kestirebilirler ancak daha ileri profesyonel bir destek almak istediklerinde meteoroloji sitesi takibine başlarlar.

Kış nasıl geçecek

kis nasil gececek

Örneğin havaforum.com sitesi gerek kış tahminleri, gerekse hava durumu tahminleri konusunda mükemmel bir alandır çünkü yalnızca bir hava durumu belgesi olarak düşünmemelisiniz aynı zamanda meteoroloji olayları hakkında tüm bilgilere geniş bir şekilde yer verilmiştir. Forum sitesinin en büyük özelliği ise üyelerinin aktif olarak yer alıyor olması çünkü bu şekilde güncel bilgi de sürekli olarak artırılabiliyor. İnsanlar da anlık ve doğru bilgiyi buradan takip edebildiği gibi aynı zamanda da bilmedikleri şeyler hakkında bilgi sahibi olabiliyor. Size önerimiz ise bu siteyi yakından takip etmeniz yönünde. Geçtiğimiz yıl yani 2017 kış tahminine buradan ulaşabilirsiniz.