İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Etiket Konular

2018 Kışı Nasıl Geçecek? 2018 Kış Tahmini

2018 Kışı Nasıl Geçecek? 2018 Kış Tahmini
7
+ - 18

2018 Kışı Nasıl Geçecek? 2018 Kışı ve Tahminler

2018 kışı geliyor. Yaz mevsiminin bitmesine az bir süre kaldı. Çoğu kişi bu kış nasıl geçecek sorusuna yani 2018 kışı nasıl geçecek sorusuna yanıt arıyor. 2017 2018 kış tahminleri incelendiğinde ilk gelen veriler mevsim normallerinde bir kış yaşanacağına işaret ediyor. Ancak süre olarak çok uzun bir müddet olması sebebiyle 2018 kış tahmini yapmak için şu an çok erkendir. Kar severler ve kış sporlarıyla ilgilenenler yeni kış mevsimi olan 2018 kışının sert ve bol kar yağışlı geçmesini temenni ediyor. Türkiye’nin Ekim 2017, Kasım 2017, Aralık 2017 verilerine bakıldığında sıcaklıklar açısından mevsim normallerinin altında geçirme ihtimali yüksek. Ocak 2018, Şubat 2018, Mart 2018 kış tahminleri ise henüz netlik kazanmamıştır.

[spoiler title=’2018 Kış Tahminini Görmek İçin Tıklayınız ↓’ style=’purple’ collapse_link=’false’]

Hava Forum tarafından yayınlanan kış tahmininde Marmara Bölgesi ile Kıyı Ege civarında bu kış mevsim normalleri altında sıcaklıklar bekleniyor. Batı ve Orta Karadeniz ile Ege ve Akdeniz bölgelerinde ise mevsim normallerinde sıcaklıklarla geçmesi beklenen bir kış tahmin ediliyor. Yurdun doğusunun ise mevsim normallerinin biraz üzerindeki sıcaklıklarla kışı geçirmesi tahmin ediliyor.

Sıcaklık anomali tahminlerinin yanı sıra yağış tahminleri de dikkat çekmektedir. Hava Forum’un 2018 kış yağış tahminlerine göre; Kıyı Ege, Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri ile kısmen İç Anadolu Bölgesi’nde mevsim normallerinin üzerinde yağışlarla geçecek bir kış yaşanabilir.

2018-kisi-nasil-gececek-min 2018 Kışı Nasıl Geçecek? 2018 Kış Tahmini Etiket Konular

Detaylı bilgi için tıklayınız.

[/spoiler]

2018 Kış Tahminleri

bu-kis-nasil-gececek 2018 Kışı Nasıl Geçecek? 2018 Kış Tahmini Etiket Konular

Yazın başka bir sorun kışın başka. Yazın hepimizin derdi sıcak havalardan olur kışın ise soğukla mücadelede. Henüz kışa girmedik, yaz mevsimini yaşıyoruz. Ancak 2018 kışı yaklaşıyor. Bu konuda insanların gözü 2018 kış tahminlerine çevrilmeye başladı. Kapalı bir hava insan psikolojisini de olumsuz yönde etkileyen bir durumdur bu nedenle insanlar kış aylarında havayla çok fazla haşır neşir olurlar. Doğru hava durumu bilgisini alabilmek bu yüzden önem kazanmıştır. Bu yalnızca keyif amaçlı değildir işin bir de iş dünyası ayağı vardır. Yani bazı işler vardır ki havanın durumuna göre yapılır. Örneğin balıkçılık tamamen hava şartlarıyla alakalı bir konudur. Genelde balıkçılar denize ve gökyüzüne baktıklarında havanın durumunu kestirebilirler ancak daha ileri profesyonel bir destek almak istediklerinde meteoroloji sitesi takibine başlarlar.

Kış nasıl geçecek

2017-2018-kisi-nasil-gececek 2018 Kışı Nasıl Geçecek? 2018 Kış Tahmini Etiket Konular

Örneğin havaforum.com sitesi gerek kış tahminleri, gerekse hava durumu tahminleri konusunda mükemmel bir alandır çünkü yalnızca bir hava durumu belgesi olarak düşünmemelisiniz aynı zamanda meteoroloji olayları hakkında tüm bilgilere geniş bir şekilde yer verilmiştir. Forum sitesinin en büyük özelliği ise üyelerinin aktif olarak yer alıyor olması çünkü bu şekilde güncel bilgi de sürekli olarak artırılabiliyor. İnsanlar da anlık ve doğru bilgiyi buradan takip edebildiği gibi aynı zamanda da bilmedikleri şeyler hakkında bilgi sahibi olabiliyor. Size önerimiz ise bu siteyi yakından takip etmeniz yönünde. Geçtiğimiz yıl yani 2017 kış tahminine buradan ulaşabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Türkiye'nin İlk Meteorolojik Forum Sitesi

Yorum Yap

Yorumlar (18)

Popüler Yorumlar
 1. Demirci kar

 2. Dün P.tesi sabah Edirne’de kuvvetli yağış olmuştur , dereler taşmıştır. İstanbul da yağmur yağmış şimşekler çakmıştır.

Yapılan Yorumlar
 1. 7 sene önce

  Buradan söyliyeyim Buyuk okyanustaki akıntılara bakınca bu kış Türkiye de çok sert geçecek hatta İzmir dahi kara teslim olacak. Ancak sevindirici yanı şu ki kış biraz geç gelecek.

 2. 7 sene önce

  Hububat çiftçisi için ileriye yönelik hava tahmini çok önemli ekimde ekilen hububat kış sıcak geçicekse geç ekilir sapa kelleye kalkmaması için kal karsa ilk bahar geç don larına dayanmaz,kış soguk gecicekse erken ekilir çimlenip kökleşmesi içi aksi takdirde donar kökden,onun için kış tahminleri bizim için çok önemlidir,o tahmin ler göz önüne alınarak erken veya geç ekim yapılır,Çifçi için havanın günlük, haftalık, aylık ,mevsimlik tahminler,bizim için önem arzeder,güngelir toprak sürülecek toprakda nem istenir öncesi yagmurlu gecmesi gerekir ,soguklaması için gün gelir don istenir,hasat gelir yagmur istenmez güneşli sıcak gün istenir,gübre serpilecek hemen ardından yagmur istenir eriyip topraga girmesi için aksi taktirde nem günler içinde eritir gaz olup uçar para havaya gider,dolu istenmez kar örtüsü istenir vel hasıl meteoroloji tahmini ile çiftçi gün 24 saat sene 365 gün hava raporları ile yatar hava raporu ile kalkar,bu itibarla konusunda deneyim kazanmış uzman meteorolojitlere çok ihtiacıız var bize ardıcı olan tahmincilere çok teşekkürler sag olsunlar,var olsunlar.

 3. 7 sene önce

  ALLAH CC herkesin nasibi kısmeti neyse o kısmet gider onu bulur.

  • Havayla kısmet ne alaka kardeşim herşeyin içine dini ibare sokmasanız olmaz sanki.bu bir kişiye endeksli bir olaymı?kader,kısmet Allah sevgisi bu hepimizin bildiği şeyler vaaz vermen gerekn yer burası değil!!

   • 7 sene önce

    Hani sokaktaki hayvanlar sokakta yaşayan insanların kısmetini o karda kışta sen vermeyeceksin Allah verecek. Asıl siz heryerden pislik kapmaya çalışıyorsunuz.

   • kardeşim şimdi sen bu adamın yazdığı yorumun neyine kızdın oda öyle bir yorum yapmak istemiş evet ülke olarak yobazlıkla mücadele ettiğimiz bi dönemde olabiliriz.Ama yobazlara mücadele ederken insanların dini duygularına saygısızlık yapmak bize yakışmaz.

   • DİNİ DUYGUYLA YAKLAŞAN BİRİNE BU YOBAZLIKLA YAKLAŞMAN YANLIŞ BİLADER SENİ İLGİLENDİRMEZ BURDAKİ YORUMU ADAMIN.

 4. 7 sene önce

  Bence yalan haber.Sizi kandırmışlar.Siz yalan söylüyorsunuz demiyorum.Estağfurullah!!! sadece yanlış bilgi vermişler. Geçen kış içinde çok sert geçecek,ciddi kar yağışı olacak deniyordu.öyle beklendiği gibi olmadı.Tamam 1-2 defa güzel kar yağdı.sert soğukta yaptı İstanbulda.Ancak öyle çok şiddetli falan değildi.Normal bir kıştı bence…

 5. Allah CC istemediği sürece yer yüzüne damla düşmez. Bunların hiçbiri doğa olayı değildir. Bence herşey yaradandan gelir ve ona döner bu o kişinin düşüncesi sizin düşünceniz başka benim düşüncem başka her düşünceye saygılı olmak lazım.

 6. Siz bilimsel birşey paylaşmayın kader deyin kısmet deyin yazıp yazıp durun.bizi yaratan gücün nelere kadir olduğunu hepimiz biliyoruz ama konu bilimsel..herşeyi din ile açıklarsanız bu işin sonu farklı yerlere varır.sen egzos gazı salınımı yapıyorsun,karbondioksit salınımı yapıyorsun,ağaçları kesip betonlaştırıyorsun,gökdelenler dikip gelişi güzel bina dikip rüzgar akımlarını bozuyorsun,binlerce gereksiz lamba yakıp yine atmosfere sıcak hava yolluyorsun vs…şimdi bunun kısmet ile ne ilgisi var sen kendi kaderini çiziyorsun iyi olan dengeyi bozuyorsun şimdi bunudamı Allah’a bağlayalım kendimizde suç aramayalımmı..bu kafayla bizim işimi zor.ilim,bilim dinin içinde bunlarda var birazda kafanızı bunlara yorun.belki düşünceleriniz bir nebze değişir..

 7. Dün P.tesi sabah Edirne’de kuvvetli yağış olmuştur , dereler taşmıştır. İstanbul da yağmur yağmış şimşekler çakmıştır.

 8. Hanilan Kış Kurak Geçiyor Resmen Kış Ayında olmamıza Ragmen havada güneş var Yağmur yok Rabbim inşaALLAH Yağmur yağdırır

 9. ayın 20sinden sonra diyolar kışı.o kış da gelmez çünkü birkaç aydır soğuk hava kapıda diyo meteoroloji ama haberlerde hiç kar haberi yok, o soğuk gelse de haziranın kaçına kadar sürer kimbilir. ”nerde kaldı bu bahar, hatta yaz” deriz ülkecek. son 9 yıldır böyle durumlar napalım…

 10. 6 sene önce

  2018 de kar yagısı metrede olması beklniyor

 11. Lütfen meteoroloji İzmir’e kar yağsın sadece 1 hafta içinde ama aralıkta yağsın 20 21 22 23 24 25 26 7 gün olsun lütfen diyorum…

 12. Demirci kar

 13. Kış nasıl geçecek i stanbula
  Kar yağacakmı

 14. 5 sene önce

  2017-18 kışı gelmedi, beklenen kar yoktu!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.