2018 Kışı Nasıl Geçecek? 2018 Kış Tahmini

2018 Kışı Nasıl Geçecek? 2018 Kış Tahmini

2018 Kışı Nasıl Geçecek? 2018 Kışı ve Tahminler

2018 kışı geliyor. Yaz mevsiminin bitmesine az bir süre kaldı. Çoğu kişi bu kış nasıl geçecek sorusuna yani 2018 kışı nasıl geçecek sorusuna yanıt arıyor. 2017 2018 kış tahminleri incelendiğinde ilk gelen veriler mevsim normallerinde bir kış yaşanacağına işaret ediyor. Ancak süre olarak çok uzun bir müddet olması sebebiyle 2018 kış tahmini yapmak için şu an çok erkendir. Kar severler ve kış sporlarıyla ilgilenenler yeni kış mevsimi olan 2018 kışının sert ve bol kar yağışlı geçmesini temenni ediyor. Türkiye’nin Ekim 2017, Kasım 2017, Aralık 2017 verilerine bakıldığında sıcaklıklar açısından mevsim normallerinin altında geçirme ihtimali yüksek. Ocak 2018, Şubat 2018, Mart 2018 kış tahminleri ise henüz netlik kazanmamıştır.

2018 Kış Tahminleri

2018 kisi nasil gececek

Yazın başka bir sorun kışın başka. Yazın hepimizin derdi sıcak havalardan olur kışın ise soğukla mücadelede. Henüz kışa girmedik, yaz mevsimini yaşıyoruz. Ancak 2018 kışı yaklaşıyor. Bu konuda insanların gözü 2018 kış tahminlerine çevrilmeye başladı. Kapalı bir hava insan psikolojisini de olumsuz yönde etkileyen bir durumdur bu nedenle insanlar kış aylarında havayla çok fazla haşır neşir olurlar. Doğru hava durumu bilgisini alabilmek bu yüzden önem kazanmıştır. Bu yalnızca keyif amaçlı değildir işin bir de iş dünyası ayağı vardır. Yani bazı işler vardır ki havanın durumuna göre yapılır. Örneğin balıkçılık tamamen hava şartlarıyla alakalı bir konudur. Genelde balıkçılar denize ve gökyüzüne baktıklarında havanın durumunu kestirebilirler ancak daha ileri profesyonel bir destek almak istediklerinde meteoroloji sitesi takibine başlarlar.

Kış nasıl geçecek

kis nasil gececek

Örneğin havaforum.com sitesi gerek kış tahminleri, gerekse hava durumu tahminleri konusunda mükemmel bir alandır çünkü yalnızca bir hava durumu belgesi olarak düşünmemelisiniz aynı zamanda meteoroloji olayları hakkında tüm bilgilere geniş bir şekilde yer verilmiştir. Forum sitesinin en büyük özelliği ise üyelerinin aktif olarak yer alıyor olması çünkü bu şekilde güncel bilgi de sürekli olarak artırılabiliyor. İnsanlar da anlık ve doğru bilgiyi buradan takip edebildiği gibi aynı zamanda da bilmedikleri şeyler hakkında bilgi sahibi olabiliyor. Size önerimiz ise bu siteyi yakından takip etmeniz yönünde. Geçtiğimiz yıl yani 2017 kış tahminine buradan ulaşabilirsiniz.

Forum sayfamızdan her ay güncellenen 2018 kış tahmini başlığını takip edebilirsiniz.

https://forum.havaforum.com/konu/7524-2018-kış-tahmini-ilk-tahminler/

Gelen Aramalar: 2018 kış nasıl geçecek, 2018 kış tahminleri, 2018 kış tahmini, 2018 kışı tahminleri, türkiye\de bu sene kış nasıl geçecek
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. hasan özer dedi ki:

    Buradan söyliyeyim Buyuk okyanustaki akıntılara bakınca bu kış Türkiye de çok sert geçecek hatta İzmir dahi kara teslim olacak. Ancak sevindirici yanı şu ki kış biraz geç gelecek.

  2. Mehmet Hocaoğlu dedi ki:

    Hububat çiftçisi için ileriye yönelik hava tahmini çok önemli ekimde ekilen hububat kış sıcak geçicekse geç ekilir sapa kelleye kalkmaması için kal karsa ilk bahar geç don larına dayanmaz,kış soguk gecicekse erken ekilir çimlenip kökleşmesi içi aksi takdirde donar kökden,onun için kış tahminleri bizim için çok önemlidir,o tahmin ler göz önüne alınarak erken veya geç ekim yapılır,Çifçi için havanın günlük, haftalık, aylık ,mevsimlik tahminler,bizim için önem arzeder,güngelir toprak sürülecek toprakda nem istenir öncesi yagmurlu gecmesi gerekir ,soguklaması için gün gelir don istenir,hasat gelir yagmur istenmez güneşli sıcak gün istenir,gübre serpilecek hemen ardından yagmur istenir eriyip topraga girmesi için aksi taktirde nem günler içinde eritir gaz olup uçar para havaya gider,dolu istenmez kar örtüsü istenir vel hasıl meteoroloji tahmini ile çiftçi gün 24 saat sene 365 gün hava raporları ile yatar hava raporu ile kalkar,bu itibarla konusunda deneyim kazanmış uzman meteorolojitlere çok ihtiacıız var bize ardıcı olan tahmincilere çok teşekkürler sag olsunlar,var olsunlar.

BİR YORUM YAZ