Web Analytics
2018 Sonbahar Nasıl Geçecek? | Hava Forum I Meteorolojik Hava Durumu Sitesi

2018 Sonbahar Nasıl Geçecek?

Sonbaharda havalar nasıl olacak? Accuweather 2018 sonbahar mevsimlik tahminlerini yayınladı. Fırtınalı ve bol yağışlı bir sonbahar bizleri bekliyor. İşte detaylar...
2018-sonbahar-nasil-gececek-tahmin-1 2018 Sonbahar Nasıl Geçecek? Haberler

2018 yaz mevsiminin sonuna yaklaşıyoruz. Gözler sonbahar tahmini verilene yani Eylül, Ekim, Kasım aylarındaki mevsimlik tahminlere çevrildi. 2018 yaz mevsimi ülkemiz açısından genel olarak mevsim normallerinde ve yer yer mevsim normallerinin altındaki sıcaklıklar geçiyor. Dünya meteorolojisinin önemli kurumlarından ABD merkezli Accuweather ülkemizinde içerisinde bulunduğu coğrafyaya ilişkin sonbahar tahminlerini yayınladı. Mevsimlik tahminlere göre sonbahar ülkemizde meteorolojik açıdan hareketli geçecek.

2018-sonbahar-nasil-gececek-tahmin 2018 Sonbahar Nasıl Geçecek? Haberler

Accuweather sonbahar tahminlerine göre yurdumuzda ülkemizde bol yağışlı ve fırtınalı sonbahar bekleniyor. Eylül ayında ülke genelinde sıcaklıkların mevsim normalleri üzerinde seyretmesi bekleniyor. Yani tahminlere göre eylül ayının da önceki yaz aylarından farksız geçeceği ve yaz mevsiminin eylül ayı içerisine sarkacağı tahmin ediliyor.  Ancak Ekim ve Kasım aylarında ise sert bir geçişle sıcaklıkların mevsim normallerinin altında seyretmesi bekleniyor.

sonbahar-mevsim-tahmini 2018 Sonbahar Nasıl Geçecek? Haberler

Yaz mevsiminden sonbahar hatta kış başlangıcına sert bir geçişin olacağı öngörülüyor. Ayrıca sonbahar sürecinde ülkemizde bol yağış beklendiğinden birçok yerde (başta Karadeniz olmak üzere) sel riskinin yüksek olduğu belirtiliyor.

Bu içeriği oylar mısın !
[Ortalama: 0]
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
  • Sonbahar Nasıl Geçecek? | Hava Forum I Meteorolojik Hava Durumu Sitesi1 sene önce
  • […] 2018 Sonbahar Tahmini […]

  • 2019 Sonbahar Nasıl Geçecek? | Hava Forum I Meteorolojik Hava Durumu Sitesi1 sene önce
  • […] 2019 Eylül nasıl geçecek, 2019 Ekim nasıl geçecek, 2019 Kasım nasıl geçecek sorularına yanıt olarak Accuweather tahminlerine göre bol yağışlı, fırtınalı geçecek diyebiliriz. Kasım ayının sonlarına doğru ise aniden kış mevsimine geçiş gerçekleşebilir. (Geçen yılın -2018 Yılı- accuweather sonbahar tahminlerine bakmak için tıklayınız) […]