arama

2018 Sonbahar Nasıl Geçecek?

Sonbaharda havalar nasıl olacak? Accuweather 2018 sonbahar mevsimlik tahminlerini yayınladı. Fırtınalı ve bol yağışlı bir sonbahar bizleri bekliyor. İşte detaylar...

2018 yaz mevsiminin sonuna yaklaşıyoruz. Gözler sonbahar tahmini verilene yani Eylül, Ekim, Kasım aylarındaki mevsimlik tahminlere çevrildi. 2018 yaz mevsimi ülkemiz açısından genel olarak mevsim normallerinde ve yer yer mevsim normallerinin altındaki sıcaklıklar geçiyor. Dünya meteorolojisinin önemli kurumlarından ABD merkezli Accuweather ülkemizinde içerisinde bulunduğu coğrafyaya ilişkin sonbahar tahminlerini yayınladı. Mevsimlik tahminlere göre sonbahar ülkemizde meteorolojik açıdan hareketli geçecek.


Accuweather sonbahar tahminlerine göre yurdumuzda ülkemizde bol yağışlı ve fırtınalı sonbahar bekleniyor. Eylül ayında ülke genelinde sıcaklıkların mevsim normalleri üzerinde seyretmesi bekleniyor. Yani tahminlere göre eylül ayının da önceki yaz aylarından farksız geçeceği ve yaz mevsiminin eylül ayı içerisine sarkacağı tahmin ediliyor.  Ancak Ekim ve Kasım aylarında ise sert bir geçişle sıcaklıkların mevsim normallerinin altında seyretmesi bekleniyor.

Yaz mevsiminden sonbahar hatta kış başlangıcına sert bir geçişin olacağı öngörülüyor. Ayrıca sonbahar sürecinde ülkemizde bol yağış beklendiğinden birçok yerde (başta Karadeniz olmak üzere) sel riskinin yüksek olduğu belirtiliyor.

Gelen Aramalar: Bu sene hava nasıl olacak, 2018 sonbahar tahmini, 2018 sonbahar tahminleri, Bu yıl sonbahar hava nasıl geçecek, havalar nasıl olacak 2018