1. Ana Sayfa
  2. Haberler

23 Nisan Pazar Hava Fırtınalı, Soğuk ve Yer Yer Karlı !

23 Nisan Pazar Hava Fırtınalı, Soğuk ve Yer Yer Karlı !
5
+ - 0

Kış havası yaşanacak…

23 Nisan 2017 Pazar günü hava durumu; Marmara’nın kuzey ve doğusu, İç Ege, Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu’nun yağışlı, diğer yerlerin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur şeklinde görülecek yağışların soğumayla birlikte Batı Karadeniz’in iç kesimleri, İç Ege, Göller Yöresi, Marmara’nın doğusunun yüksekleri ve İç Anadolu’nun kuzeybatısında karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Kar yağışlarının Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde yer yer kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Çok kuvvetli fırtına !

feribot-seferlerine-firtina-engeli-60000 23 Nisan Pazar Hava Fırtınalı, Soğuk ve Yer Yer Karlı ! Haberler

Rüzgarın; güney ve güneybatı zamanla batı ve kuzeybatı yönlerden, İç Anadolu’nun batısı, Batı Akdeniz, Orta Karadeniz ve Güneydoğu Anadolu’da 50 ila 80 km/saat olmak üzere yer yer fırtına; İç Anadolu’nun doğusu, Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu ile Doğu Karadeniz’de 70 ila 100 km/saat, zaman zaman 100 km/saat üzerinde kuvvetli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

Hava sıcaklıklarının kuzey, iç ve batı kesimlerde azalarak mevsim normallerinin 4 ila 12 derece altında seyredeceği tahmin ediliyor. Sıcaklık düşüşleriyle birlikte Pazar günü İç Ege, İç Anadolu’nun kuzeyi, Marmara’nın güneydoğusu, Göller yöresi ile Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde hafif zirai don olayı bekleniyor.

Dikkatli Olunmalı !

181325_firtina_1 23 Nisan Pazar Hava Fırtınalı, Soğuk ve Yer Yer Karlı ! Haberler

23 Nisan 2017 Pazar günü beklenen çok kuvvetli fırtına, soğuk hava ve kar yağışlarına bağlı olarak meydana gelebilecek ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç ve direklerin devrilmesi, zirai don gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Oluşması Muhtemel Riskler:
Ulaşımda Aksamalar – Ağaç veya Direklerin Devrilmesi – Çatı Uçması – Soba ve Doğalgaz Kaynaklı Baca Gazı Zehirlenmesi

haritatahmingun2-1 23 Nisan Pazar Hava Fırtınalı, Soğuk ve Yer Yer Karlı ! Haberler

Yazar Hakkında

Türkiye'nin İlk Meteorolojik Forum Sitesi

Yorum Yap