İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Accuweather 2021 Sonbahar Tahmini Yayınlandı !

Accuweather 2021 Sonbahar Tahmini Yayınlandı !
+ - 1

Sonbahar İlk Yarısı Ülkemizde Sıcak Geçebilir, Tropikal Fırtınalar Görülebilir !

Ünlü Amerikan meteoroloji sitesi Accuweather 2021 sonbahar mevsimine yönelik tahminlerini yayınladı. 2021 sonbahar tahmini verilerine göre, sonbaharın ilk yarısı için ülkemizde mevsim normallerinin üzerindeki sıcaklar bekleniyor. Accuweather’ın bu tahminine göre özellikle Eylül ve Ekim ilk haftalarda ülkemizde sıcakların devam edebileceği belirtiliyor. Bu tahminlere göre; ısınan denizler sebebiyle ve sonbaharda ara ara görülebilecek serin hava atakları sebebiyle Ege, Akdeniz ve Karadeniz’de tropikal fırtınaların (medicane, blackane) oluşma riski artıyor.

2021-sonbahar-tahmini-nasil-gececek-accuweather Accuweather 2021 Sonbahar Tahmini Yayınlandı ! Haberler

Accuweather‘ın tahmininden bir kesit:

Balkanlar ve Doğu Avrupa’da Sonbaharın ilk yarısına kadar sıcaklıklar yüksek seyredecek. Balkanlar/Yunanistan çevresinde orman yangını riski yüksek olacak. Fakat AccuWeather, Sonbaharın ikinci yarısından itibaren Ekim ve Kasım aylarında Akdeniz’de ciddi sel tehlikesi potansiyeli taşıyan önemli yağışlar bekliyor. (Medicane) Tyler Roys: “İtalya’dan Balkanlar’a kadar, özellikle Kasım ayına kadar ani bir sel tehdidi yayılacak.” Kasım ayına kadar İsveç’ten, Rusya’nın batısına kadar olan bu bölgede sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde olacak. AccuWeather, Kasım ayından itibaren Doğu Avrupa’da soğuk ataklarının başlaması ve beraberinde kar yağışlarının beklendiğini söylemekte.

Yazar Hakkında

Türkiye'nin İlk Meteorolojik Forum Sitesi

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. asya tahmini nezaman yayınlanır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.