1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Arjantin’de elma büyüklüğünde dolu yağdı!

Arjantin’de elma büyüklüğünde dolu yağdı!
7
+ - 1

Arjantin’de dün elma büyüklüğünde dolu yağdı. Dolu sebebiyle araçlarda ve evlerde büyük hasar gerçekleşti.

Arjantin’in Formosa eyaletinde dün elma büyüklüğünde dolu yağdı. Bölgede devam eden yağmur sabah saatlerinde aniden yerini dolu ve fırtınalı bir havaya bıraktı. Dolu taneleri yağışın başladı ilk zamanlarda küçük boyutlarda görülürken birkaç dakika içerisinde önce ceviz büyüklüğüne daha sonra da yer yer elma büyüklüğüne ulaştı. Elma büyüklüğündeki dolu tanelerinden 13 kişinin yaralandığı bilgisi geldi.

arjantin-dolu-2 Arjantin'de elma büyüklüğünde dolu yağdı! Haberler

Büyük dolu taneleri birçok insanın yaralanmasına ve çok sayıda maddi hasara sebep oldu. Dolu sebebiyle 13 kişi yaralandı, onlarca evin ve arabanın camı kırıldı. Formosa eyaletinde doluya tanık olan ve fotoğraflayan Julio Gabriel Sandez, ekim ayının başında Corrientes eyaletindeki doluyu haberlerden gördüğünde bu kadar büyüklükte dolu olacağına inanmadığını fakat Formosa eyaletinde bu hadiseye bizzat tanık olduğunu ve korku dolu anlar yaşadığını söyledi. Ekim ayında ikinci kez gerçekleşen elma büyüklüğündeki dolu sebebiyle Arjantin halkı tedirgin…

arjantin-dolu3 Arjantin'de elma büyüklüğünde dolu yağdı! Haberler

Video:


Yazar Hakkında

Türkiye'nin İlk Meteorolojik Forum Sitesi

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 7 sene önce

    Ohaaaa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.