1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Aşırı Sıcaklar Ne Zaman Bitecek?

Aşırı Sıcaklar Ne Zaman Bitecek?
+ - 1

Aşırı Sıcaklar Ne Zaman Sona Erecek?

Yurdumuz Temmuz ayının 3. haftası itibarıyla aşırı sıcakların etkisine girdi. Yurdun tamamında sıcaklıklar mevsim normallerinin epey üzerine çıktı. Bu sıcakların bayramın ilk günü ve kısmen ikinci günü de sürmesi bekleniyor. 21 Temmuz Çarşamba ve 22 Temmuz Perşembe günleri aşırı sıcakların ülkemizden çekilmesi, yurdun ağırlıklı kuzey kesimlerinde (Başta Marmara Bölgesi olmak üzere) soğuk cephe geçişinin gerçekleşmesi ve buna bağlı sıcaklıklarda düşüş yaşanması bekleniyor. Çarşamba ve Perşembe günü 4-6 derecelik sıcaklık düşüşü ile Marmara ve Karadeniz hattında yerel sağanak yağışların oluşması tahmin ediliyor.

15-gunluk-hava-durumu Aşırı Sıcaklar Ne Zaman Bitecek? Haberler

2. Dalga geliyor: Afrika Sıcakları

21 Temmuz-25 Temmuz tarihleri arasında mevsim normallerine inmesi beklenen sıcaklıkların 26-27 Temmuz tarihleri itibarıyla Afrika üzerinden gelmesi beklenen sıcak hava dalgasıyla birlikte tekrar artması tahmin ediliyor. 27 Temmuz Salı ile 5 Ağustos Perşembe arasında ülke genelinde kavurucu sıcakların etkili olma ihtimali yüksek gözüküyor…

Haber: 19.07.2021 Hava Forum

Yazar Hakkında

Türkiye'nin İlk Meteorolojik Forum Sitesi

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Çıldırmak üzereyim bu sıcaklar yüzünden… Duvarlar üstüme üstüme geliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.