Web
Analytics

Bayramda Hava Nasıl Olacak? 2017

 Bayramda Hava Nasıl Olacak? 2017
Okunuyor Bayramda Hava Nasıl Olacak? 2017

Ramazan Bayramı Hava Durumu

Ramazan bayramına çok az bir süre kaldı. Ramazan bayramında tatil planı yapanlar ramazan bayramı hava durumu, bayramda hava nasıl olacak, 2017 ramazan bayramı hava tahmini gibi soruların cevabını arıyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli, Trabzon, Edirne gibi sadece bulunduğu şehirden dışarı çıkacak olanlar için değil bulunduğu şehirde kalacak birçok kişi için de bayramda hava durumu nasıl olacak gibi soruların cevapları büyük önem taşımaktadır. Hava Forum’un yaptığı tahminlere göre 2017 Ramazan bayramında hava yurt genelinde sıcak geçecek. İşte detaylı ramazan bayramında hava durumu…

Bayramın ilk günü sıcak!

Yapılan meteorolojik tahminlere göre yurdumuz bayram arefesiyle birlikte sıcak hava dalgasının etkisi altına girecek. Ramazan bayramının ilk günü yurt genelinde sıcak bir hava bekleniyor.  Bayramın ilk günü Doğu Karadeniz sahil şeridindeki zayıf yağmur ihtimali hariç yurt genelinde yağış beklenmiyor. Bayramın ilk gününde sıcak ve bol güneşli bir hava bekleniyor. Sıcaklıkların; Marmara Bölgesinde 30-34 derece arasında, Ege Bölgesinde 33-37 derece arasında, İç Anadolu Bölgesinde 27-33 derece arasında, Karadeniz Bölgesinde 27-31 derece arasında, Doğu Anadolu Bölgesinde 26-32 derece arasında, Güneydoğu Anadolu Bölgesinde ise 33-38 derece arasında seyretmesi tahmin ediliyor.

Bayramın ikinci günü ve Bayramın üçüncü günü de yurt genelinde sıcak hava devam edecek. Özellikle Ege Bölgesi ile Güneydoğu Anadolu Bölgesinde sıcaklıkların diğer bölgelere göre daha yüksek seyretmesi tahmin ediliyor. Kıyı Ege ile Güneydoğu Anadolu Bölgesinde sıcaklıkların 35-38 derece arasında seyretmesi bekleniyor.

Özetle bayram hava durumu; mevsim normalleri üzerindeki sıcaklıklarla geçecek, bol güneşli ve sıcak olacak bir ramazan bayramı bekleniyor… (Sarı renk tonları mevsim normalleri üzerini, mavi renk tonları mevsim normalleri altını, beyaz renkler ise mevsim normallerini ifade etmektedir.)

İstanbul, Ankara, İzmir Bayramda Hava

İstanbul bayramda hava durumu : İstanbul’da bayramda hava nasıl olacak sorusuna cevap özetle sıcak bir hava bekleniyor. İstanbul’da sıcaklıklar ramazan ayının son günlerinde artışa geçecek. Bu artış bayramda da etkisini koruyacak. Bayram boyunca İstanbul’da sıcak, bol güneşli bir hava bekleniyor. Sıcaklıklar bayram boyunca özellikle -ilk gün daha sıcak olmak üzere- 30/34 derece arasında seyredecek.

Ankara bayramda hava durumu : Ankara’da bayramda hava nasıl olacak sorusuna cevap özetle sıcak bir hava bekleniyor. Başkent Ankara’da sıcaklıklar ramazan ayının son günlerinde artışa geçecek. Bu artış bayramda da etkisini koruyacak. Bayram boyunca başkent Ankara’da sıcak, bol güneşli bir hava bekleniyor. Sıcaklıklar bayram boyunca özellikle 29-33 derece arasında seyredecek.

İzmir bayramda hava durumu : İzmir’de bayramda hava nasıl olacak sorusuna cevap özetle sıcak bir hava bekleniyor. İzmir’de sıcaklıklar ramazan ayının son günlerinde artışa geçecek. Bayram boyunca İzmir’de oldukça sıcak bir hava bekleniyor. Sıcaklıklar İzmir’de bayram boyunca 34-37 derece arasında seyredecek.

Yorum Yap

Yapılan Yorumlar
2
 • Kurtuluş
  Kurtuluş
  ziyaretci
  5 sene önce

  Yaz geldi, gelecek derken havalardan yana yüzümüz bir türlü tam gülmedi. Bari bayramda gülse de rahat rahat bir yazın tadını çıkarsak.

  Cevapla
  5
 • Aslı Tur
  Aslı Tur
  ziyaretci
  5 sene önce

  inşallah güzel olur havalar bayramda

  Cevapla
  4
Giriş Yap
Yazı Ekle