İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Birkaç günlügüne sagnak yagmur geliyor !

Birkaç günlügüne sagnak yagmur geliyor !
7
+ - 0

Birçok şehre kısa süreli sağnak yağmur geliyor !

Yurdumuz uzun sürenin ardından, 15 Temmuz Salı akşamından itibaren yağışlı havanın etkisi altına giriyor.  Tahminlerimize göre salı akşamına doğru Kocaeli, Yalova, Bursa, Kütahya, Bilecik, Sakarya ve civarında yağmur başlayacak. Bu şehirlerimizin yanında aynı gün Doğu Karadeniz ve Kuzeydoğu Anadolu bölümlerindeki şehirlerimizde de yağmur bekleniyor. Yağmur salı gece saatlerinde tüm Marmara Bölgesine yayılırken Doğu Karadeniz ve Kuzeydoğu Anadolu bölümlerinde kesecekSalı gecesi ve Perşembe günleri arasında haziran ayında yaşadığımız ani, kısa süreli kuvvetli sağnak yağmur ve dolu geçişlerine bağlı olarak ani su baskını, sel hadiseleri görülebilir.

Yurt genelinde önümüzdeki günlerde nasıl bir hava bekleniyor ? Görüntülemek için devamını okuyunuz.

İstanbul : Salı gecesinden itibaren yağmur başlıyor. Salı gecesi geç saatlerden itibaren aralıklarla kısa süreli, lokal kuvvetli yağmur geçişleri bekleniyor. Yağmur Çarşamba ve kısmen Perşembe günleri görülecek. Sıcaklık Çarşamba 29 derece, Perşembe 30 derece.

Ankara : Salı gecesi, Çarşamba sabah karşı yağmur başlayacak ve aralıklarla görülecek, yağmurun yanında gün içinde güneş de görülebilir. Ankara’da yağış süresi kısa, çarşamba gecesi yağış kesiyor. Salı, Çarşamba günleri sıcaklık 34-35 derecelerde.

İzmir: Çarşamba günkü lokal yağış ihtimali dışında İzmir’de uzun süre yağmur beklenmiyor. Sıcaklıklar 5 gün boyunca 30-33 derece arasında seyredecek.

: 15.07.2014 – Salı gecesi 02:00 civarı düşmesi beklenen  1 saatlik toplam yağış miktarı :

Image12 Birkaç günlügüne sagnak yagmur geliyor ! Haberler
Harita sadece 1 saatlik dilimi yansıtmaktadır, yağış gözükmeyen diğer yerlerde de gecenin ilerleyen saatlerinde, perşembe gününe kadar ara ara kısa süreli etkili sağnak yağmurlar görüleceğini tahmin ediyoruz. Yağışlar kısa süreli fakat yere düşecek miktar açısında etkileyici nitelikte olabilir. Dolayısıyla oluşabilecek ani su baskını, sel ve dolu hadiselerine karşı tedbirli olunmalı.

Yurdumuzda önümüzdeki günlerde yağış durumu 

: 15.07.2014 24 saatlik toplam yağış tahmini :

15 Birkaç günlügüne sagnak yagmur geliyor ! Haberler

: 16.07.2014 24 saatlik toplam yağış tahmini : 16 Birkaç günlügüne sagnak yagmur geliyor ! Haberler

: 17.07.2014 24 saatlik toplam yağış tahmini :

17 Birkaç günlügüne sagnak yagmur geliyor ! Haberler

Forumdan konu linki :

http://www.havaforum.com/konu-birkac-gunlugune-sagnak-yagmur-geliyor.html

Yazar Hakkında

Türkiye'nin İlk Meteorolojik Forum Sitesi

Yorum Yap