1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Gelecek hafta sonu çetin kış koşulları geliyor…

Gelecek hafta sonu çetin kış koşulları geliyor…
6
+ - 0

Bu hafta sonu hava ılık…

Yurdumuzda bu hafta sonu (4-5 Şubat) lodos ile birlikte sıcaklıklar artışa geçti. Ülke genelinde sıcaklıklarda 7-10 derece birden artış gerçekleşti. Batı bölgelerde gündüz sıcaklıkları 15 derece civarında seyredecek. Akdeniz ve Ege’de yer yer 17-18 derecelere çıkabilir. Lodos ile birlikte Cumartesi gecesi ile Pazar günü batı bölgelerde yağış başlayacak.  Sıcaklıklarda hafta sonuna kadar önemli bir değişiklik olmayacak. Bu hafta içi boyunca sıcaklıklar mevsim normallerinde seyredecek. 

Çetin kış koşulları geliyor!

samsun-bafra-kar-ocak-2017 Gelecek hafta sonu çetin kış koşulları geliyor... Haberler

Yurdumuzun 11-12 şubattan itibaren yeni bir soğuk hava dalgasının etkisi altına girmesi bekleniyor. Gelecek hafta sonundan (11-12 Şubat) itibaren sıcaklıklarda batı bölgelerden başlayarak hızla düşüş gerçekleşecek. Sıcaklıklardaki düşüş yer yer 14-15 dereceyi bulabilir. Sıcaklıklardaki düşüş ile birlikte yağışlar çoğu yerde kar olarak düşecek. Henüz netleşmemekle birlikte başta İstanbul olmak üzere birçok şehirde kar severleri mutlu edebilecek düzeyde kar yağışları görülebilir.

Özetle; Bu hafta sonu(4-5 Şubat) ve önümüzdeki hafta içi (6-10 Şubat) sakin geçecekken, gelecek hafta sonu (11-12 Şubat) ve beraberindeki hafta içi (13-17 Şubat) çetin kış koşullarıyla geçecek gibi gözüküyor…

Güncel yorumlar ve değerlendirmeler için; forum.havaforum.com

 

Yazar Hakkında

Türkiye'nin İlk Meteorolojik Forum Sitesi

Yorum Yap