İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Lodos ile ısınma, ardından kar…

Lodos ile ısınma, ardından kar…
6
+ - 0

Şubat hava durumu

03 Şubat Çarşamba ve 04 Şubat Perşembe günü lodos rüzgarının etkisiyle batı bölgelerde sıcaklıkların 18-19 dereceye kadar çıkması tahmin ediliyor. Lodos ile birlikte yağış da yurdumuza Perşembe öğleden itibaren giriş yapmaya başlayacak. Yağışın batı bölgelerde Cuma günü kuvvetli şekilde görülmesi tahmin ediliyor. Ayrıca yağışlı havaya Cuma gününden itibaren soğuk hava da eşlik edecek. Cuma sabah saatlerinden itibaren Trakya kesiminde karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor. İstanbul’un yüksek kesimlerinde de cuma öğlen saatlerinde karla karışık yağmur görülebilir. Yağış ve soğuk batı bölgelerde Cuma günü hissedilecek, Cumartesi yağış beklenmiyor.

Kar ne zaman yağacak

İç bölgeler ile Batı Karadeniz’de (Bolu, Kastamonu çevresi) ise, Cuma gece geç saatlerden itibaren yağışın  karla karışık yağmur; sabaha karşı da kara dönmesi bekleniyor. Cumartesi sabahına iç bölgelerin(Afyon, Eskişehir, Ankara, Kayseri gibi birçok şehir) kar yağışıyla ve beyaz örtüyle uyanmasını tahmin ediyoruz. İç bölgeler ile Batı Karadeniz’de (Bolu, Kastamonu çevresi) beklenen bu kar yağışı akşam saatlerinden sonra etkisini kaybedecek.

Beklenen Soğuk ve kar yağışlı hava çok hızlı şekilde hareket edip, Pazar gününden itibaren yurdumuzu terk edecek.

( Bir sonraki muhtemel soğuk ve kar yağışlı hava ay ortası olabilir, detaylar için forumumuzu takip edebilirsiniz : http://havaforum.com/index.php )

 

Şubat ayı nasıl geçecek?

Yazar Hakkında

Türkiye'nin İlk Meteorolojik Forum Sitesi

Yorum Yap