Web Analytics
DİKKAT: Bu gece ve yarın sabah için dolu ihtimali var!

DİKKAT: Bu gece ve yarın sabah dolu ihtimali var!

istanbul-dolu-temmuz-2017 DİKKAT: Bu gece ve yarın sabah dolu ihtimali var! Haberler

Hava Forum’un yaptığı son tahminlere ve meteorolojik değerlendirmelere göre, bu gece saatlerinden itibaren İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Zonguldak çevrelerinde gök gürültülü sağanak yağmur ile yer yer dolu beklenmektedir. Yağışların İstanbul’un Anadolu yakası ile Kocaeli, Sakarya, Zonguldak çevrelerinde etkili olması tahmin ediliyor.

 

1-3 SANTİMETRE ARASINDA DOLU İHTİMALİ VAR!

dolu-ihtimali-var DİKKAT: Bu gece ve yarın sabah dolu ihtimali var! Haberler

İstanbul’da Avrupa yakasında ağırlıklı sağanak şeklinde görülmesi beklenen yağışların boğaz çevresi ile Anadolu yakasında gök gürültülü sağanak yağmur ve yer yer dolu şeklinde görülmesi tahmin ediliyor. İstanbul’un özellikle doğusunda görülebilecek muhtemel dolunun çapının 1-3 santimetre arasında olması bekleniyor. İstanbul’da temmuz ayında yaşanan downburst hadisesindeki gibi evlere, araçlara zarar verebilecek çapta iri taneli (4-10 santimetre) dolu yağışı beklenmiyor.

İstanbul dışında Kocaeli, Sakarya, Düzce, Zonguldak çevrelerinde de kuvvetli gök gürültülü sağanak yağmurun yanında yer yer dolu ihtimali mevcuttur. Özellikle Kocaeli, Sakarya çevrelerinde yarın sabah saatlerinden itibaren akşam saatlerine kadar aralıklarla 1-4 santimetre çapında dolu geçişleri yaşanabilir.

Pazartesi gecesi ile Salı gecesi arasında etkili olması beklenen yağışlı ve serin hava dalgasının ardından Çarşamba günü Marmara Bölgesi genelinde hava açacacak ve sıcaklıklar 4-5 derece birden yükselişe geçecek.

Pazartesi gecesi ile Salı gecesi arasında oluşabilecek olumsuzluklara karşı (ani su baskınları, sel, dolu, yağış anında rüzgar, trafikte aksamalar v.s.) vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları gerekmektedir.

Bu içeriği oylar mısın !
[Ortalama: 0]
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
  • faturacı3 sene önce
  • büyük çaplı olmasın aman