İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Hafta sonu soğuk ve kar geliyor !

Hafta sonu soğuk ve kar geliyor !
4
+ - 0

Yurdumuza kasım ayının son haftasında soğuk ve yağışlı hava geliyor.  Soğuk hava dalgası bu hafta sonu (22-23 Kasım) önce Marmara ve Batı-Orta Karadeniz‘den giriş yaparak yurt genelinde etkisini gösterecek. Soğuk hava dalgası ile bir çok şehirde gündüz sıcaklıklarını bile tek haneli değerlere inecek.

Cumartesi akşamı, Pazar günü Orta Karadeniz(Kastamonu, Bolu civarı) ve İç Anadolu Bölgesinde(Sivas, Yozgat, Kayseri civarı) karlakarışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor.

Pazar akşamı, Pazartesi ve Salı günleri Marmara Bölgesinin de yüksek kesimlerinde, özellikle kayak merkezlerinde kar yağışı gözlemlenecek. Trakya’da Pazartesi akşamı ve Salı günü karla karışık yağmur ve kar ihtimali mevcut.

Cumartesi, Pazar, Pazartesi günleri Doğu Anadolu Bölgesinde ise yağışlar doğrudan kar şeklinde düşmesini tahmin ediyoruz.

Pazar günü Trakya bölümü ile İç Anadolu (Sivas, Kayseri – Yukarı kızılırmak bölümü hariç), Ege, Akdeniz bölgelerinde yağış beklenmiyor, kuru soğuk etkili olacak.

Hafta sonu etkili olacak bu soğuk hava dalgası ile birlikte kayak merkezlerimiz (Uludağ, Kartepe, Kartalkaya, Palandöken) doğrudan kar yağışı alacak.

Sıcaklıklar yurt genelinde mevsim normallerinin altına inecek

gfs_t2m_anom_eur_33 Hafta sonu soğuk ve kar geliyor ! Haberler

Soğuk Hava Dalgasının Geliş Görüntüsü

soguk-giris Hafta sonu soğuk ve kar geliyor ! Haberler

Bir çok şehrimiz mevsimin ilk kar yağışını görebilir…

gfs_snow_depth_eur_63 Hafta sonu soğuk ve kar geliyor ! Haberler

Yazar Hakkında

Türkiye'nin İlk Meteorolojik Forum Sitesi

Yorum Yap