1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Hafta sonunda yağışlar çekiliyor…

Hafta sonunda yağışlar çekiliyor…
6
+ - 0

Hafta sonu hava nasıl olacak?

Yurdumuzda bu hafta etkili olan soğuk ve yağışlı hava, hafta sonu yurdumuzdan çekiliyor. Hafta sonundan itibaren sıcaklıklarda 2-4 derecelik artış bekleniyor. Yurt genelinde  parçalı, az bulutlu bir hava bekleniyor. Hafta sonu sadece Rize, Artvin çevrelerinde hafif yağış görülebilir. Yurt genelinde yeni haftanın ilk 3-4 günü de yağış beklenmiyor.

2-4 derecelik artışa rağmen sıcaklıklar üşütecek değerlerde kalacak. Özellikle gece saatlerinde Akdeniz dışında birçok şehirde sıcaklıklar tek haneli değerlerde seyredecek. İç Anadolu Bölgesi ile Doğu Anadolu Bölgesi ve iç kesimlerde kalan birçok şehirde ise sıcaklık sıfırın altında kalacak. İç bölgelerimizde hafta sonu ve önümüzdeki günlerde buzlanma ve don hadisesi bekleniyor.

5zmvs8 Hafta sonunda yağışlar çekiliyor... Haberler

10- 11 Aralık Perşembe ya da Cuma gününden itibaren tekrar soğuk ve yağışlı hava dalgası gelebilir. Özellikle bir sonraki hafta sonunda(12-13 Aralık) birçok şehir beyaz sürpriz görülebilir. Bu soğuk hava dalgası ile ilgili hafta sonu detaylı haber yapılacaktır, takipte kalınız…

Hava durumu sayfamızdan şehirlere ait hava tahminine ulaşabilirsiniz.
Mobil görünüm tahminler için tıklayınız.

Yazar Hakkında

Türkiye'nin İlk Meteorolojik Forum Sitesi

Yorum Yap