Web
Analytics

Haftanın Hava Durumu (14.11.2016)

 Haftanın Hava Durumu (14.11.2016)
Okunuyor Haftanın Hava Durumu (14.11.2016)

Bu Haftanın Hava Durumu:

Yurtta bu haftanın hava durumu değerlendirildiğinde genel olarak kış havası yaşanacak. Pazartesi gününden itibaren soğuk hava dalgasıyla birlikte sıcaklıklarda 4-5 derecelik düşüş bekleniyor. Düşüşle birlikte yağış da bekleniyor. Yağışlar batı bölgelerde ve kıyı şehirlerde yağmur şeklinde görülmesi beklenirken, yüksek kesimler ile bazı şehir merkezlerimizde doğrudan kar şeklinde görülmesi bekleniyor.

 

Salı ve Çarşamba günü en soğuk gün olacak !

Fotoğraf: Mehmet Emin Gürbüz/AA

Yurdumuzda bu hafta içi beklenen soğuk hava dalgasında en düşük sıcaklıkların Salı ve Çarşamba günleri ölçülmesini tahmin ediyoruz.  Salı ve Çarşamba günleri birçok şehirde gündüz sıcaklıkları tek hanelerde seyredecek.  İstanbul’da Salı ve Çarşamba en yüksek sıcaklıkların gündüz 8-9 derecelerde seyretmesi bekleniyor.

Salı akşamından itibaren kar yağışı başlıyor !

erzurumda-kar-yagisi

Soğuk hava dalgası ile birlikte birçok şehirde kar yağışının görülmesini tahmin ediyoruz.  Salı gününden itibaren; Kocaeli (Kartepe gibi yüksek kesimleri), Bursa (Uludağ gibi yüksek kesimleri),  Karabük (yüksek kesimler),  Bilecik (yüksek kesimler) çevrelerinde kar yağışı bekleniyor.

İç bölgelerimizde ise yağışın olmasını beklediğimiz Salı gecesi ile Çarşamba sabahı arasında yer yer kar yağışı görülecek. Bu vakitlerde Eskişehir, Kütahya, Afyon, Ankara çevrelerinde aralıklarla yer yer kar yağışının görülmesini tahmin ediyoruz.

Kar yağışı Salı gecesi ile Çarşamba günü Bolu dağı gibi yüksek kesimler ile Doğu Anadolu Bölgesi’nin doğusunda ulaşımda problem yaratabilir. Ulaşımda yaşanabilecek problemlere karşı tedbirli olunmalıdır.

Perşembe’den itibaren yağış çekiliyor…

kurban-bayraminda-istanbulda-hava-nasil

Yağışlar batı bölgelerde Çarşamba gecesinden itibaren çekiliyor. Perşembe günü batı bölgelerde havanın parçalı bulutlu geçmesi bekleniyor.  Cuma gününden itibarense tüm yurt genelinde yağışların kesmesi tahmin ediliyor.

5 Günlük Hava Durumu :

hava-durumu-1

hava-durumu-2

hava-durumu-3

hava-durumu-4

hava-durumu-5

Yorum Yap

Giriş Yap
Yazı Ekle