İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Haftanın Hava Durumu (24.10.2016)

Haftanın Hava Durumu (24.10.2016)
3
+ - 0

Bu Haftanın Hava Durumu:

Yurtta bu haftanın hava durumu değerlendirildiğinde genel olarak sonbahar tadında bir hava yaşanacak. Akdeniz ile Güneydoğu sonbaharı pek hissedemeyecek. Ancak özellikle Marmara, Karadeniz ile Doğu Anadolu’da sonbahar serinliği kendini hissettirecek. Hava durumu bu bölgelerde genel olarak kapalı, çok bulutlu olması tahmin ediliyor.

İşte bölge bölge detaylı hava durumu raporumuz…

15-gunluk-hava-durumu Haftanın Hava Durumu (24.10.2016) Haberler

Marmara Bölgesi bu hafta içi genel olarak çok bulutlu ve serin geçecek. Sıcaklıklar gündüz 13-17 derece arasında seyredecek. Bölgede hafta içi aralıklarla sonbahar tadında serinlikle birlikte hafif yağmur geçişleri bekleniyor.  Tahminlere göre hafta sonuna doğru sıcaklıklar birkaç derece daha düşecek, bölge genelinde gündüz sıcaklıkları 11-15 derece arası seyredecek…

Ege Bölgesi bu hafta içi genel olarak parçalı, çok bulutlu geçecek. Sıcaklıklar perşembe gününe kadar gündüz 16-25 derece arasında seyredecekken, Cumadan itibaren birkaç derece düşerek gündüz 12-20 derece arasına gerileyecek. Bölge geneline Perşembe akşamından itibaren yağmur geliyor.

Akdeniz Bölgesi bu hafta içi genel olarak parçalı, az bulutlu… Sıcaklıklar gündüz 25-30 derece arasında seyredecek. Bu hafta içi yağmur beklenmiyor.

İç Anadolu Bölgesi bu hafta içi genel olarak parçalı bulutlu… Sıcaklıklar gündüz 14-20 derece arasında seyredecek. Tahminlere göre bölgenin büyük bir kısmına cuma günü yağmur geliyor.

Karadeniz Bölgesi bu hafta içi genel olarak bulutlu ve aralıklarla yağmurlu.  Tahminlere göre bölge genelinde yağmur Çarşamba ve Perşembe mola verip Cuma tekrar başlayacak. Sıcaklıklar gündüz 13-19 derece arasında seyredecek.

Doğu Anadolu Bölgesi bu hafta içi geneli çok bulutlu ve soğuk geçecek. Salı ve Çarşamba Ardahan, Kars çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor. Erzurum ve çevresinde ise çarşamba gece saatlerinde karla karışık yağmur görülebilir. Bölge genelinde gündüz sıcaklıkları 4-15 derece arasında seyredecek.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi bu hafta ortasına kadar aralıklarla yağmurlu, perşembe ve cuma ise genel olarak parçalı bulutlu… Sıcaklıklar gündüz 21-27 derece arasında seyredecek

https://forum.havaforum.com

 

Yazar Hakkında

Türkiye'nin İlk Meteorolojik Forum Sitesi

Yorum Yap