İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Hafta sonu soğuk hava ve kar var!

Hafta sonu soğuk hava ve kar var!
4
+ - 0

Yurdumuz, hafta sonu Balkanlar üzerinden gelen soğuk hava dalgasının etkisine girecek. Soğuk havayla birlikte birçok şehirde kar yağacak.

Geçen hafta sonunu mevsim normalleri üzerindeki sıcaklıklarla geçiren yurdumuz, bu hafta sonu atmosferdeki patern değişikliği ile birlikte sıcak taraftan soğuk tarafa geçecek. Hafta boyunca Batı Avrupa’da etkili olan soğuk hava önümüzdeki hafta sonu bulunduğumuz coğrafyada etkili olacak. Meteorolojik modellere göre, Balkanlar üzerinden Türkiye’ye kutup kökenli bir soğuk hava dalgası gelecek. Soğuk hava Marmara ve Batı Karadeniz’de kuzey yonlü rüzgarlar ile sıfırın altında hissedilecek.

İSTANBUL VE ANKARA’DA KAR…

yurttan-kar-manzaralari-17 Hafta sonu soğuk hava ve kar var! Haberler

Soğuk hava dalgasıyla birlikte İstanbul ve Ankara’da da kar yağışı bekleniyor. Özellikle başkent Ankara’da kar yağışıyla birlikte kentin genelinde beyaz örtü oluşması bekleniyor. İstanbul’da ise kar yağışı etkili olmayacak. Şehir merkezinde karla karışık yağmur ve kar görülecek. Sıcaklık gündüz 4 dereceye, gece ise 0 dereceye kadar düşecek. Kar yağışının Cumartesi gecesi ve Pazar sabahı İstanbul’un yüksek kesimlerinde ince beyaz örtü oluşturma ihtimali var. İstanbullular kuzey yönlü rüzgarlar ile hafta sonu sıcaklığı 0 ile -4 derece arasında hissedecek.

İÇ BÖLGELERİN TAMAMINDA KAR VAR!

IMG_-ody8b72 Hafta sonu soğuk hava ve kar var! Haberler

Soğuk hava dalgasından en çok etkilenecek iç bölgelerdeki şehirler olacak. Eskişehir, Bolu, Sivas, Kayseri gibi iç bölgelerde yer alan şehirlerin tamamında yağış kar şeklinde düşecek ve birçok şehirde beyaz örtü oluşacak. Ayrıca Karadeniz’in yüksek kesimlerinde de yoğun kar ile birlikte yüksek kar birikimi bekleniyor.

Hava Forum

Yazar Hakkında

Türkiye'nin İlk Meteorolojik Forum Sitesi

Yorum Yap