İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Yeni Haftada Hava Bozuyor…

Yeni Haftada Hava Bozuyor…
5
+ - 0

Poyraz ile birlikte kuvvetli yağmur!

Daha önceki bültenlerimizde belirttiğimiz gibi, yurdumuzun batı kesimleri (özellikle Marmara, Batı Karadeniz) 17.07.2017 Pazartesi gününden başlayarak serin ve yağışlı havanın etkisi altına gireceği tahmin ediliyor. Sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, Pazartesi günü Marmara’nın batısında (Çanakkale,Tekirdağ,Kırklareli, kısmen İstanbul ve çevresi) , Salı günü Marmara’nın doğusu (İstanbul, Kocaeli, Yalova, Sakarya çevreleri) ve Batı Karadeniz’de (Düzce, Zonguldak çevresi) yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Yağışla birlikte hava sıcaklıklarının kuzeybatı kesimlerde Pazartesi ve Salı günleri mevsim normallerinin 4 ila 7 derece altında seyredeceği tahmin ediliyor. Hafta başında rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu yönlerden (Poyraz) kuvvetli ve yer kısa süreli fırtına (40-70 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

uskudar-sel Yeni Haftada Hava Bozuyor... Haberler

Hafta başında kuzeybatı kesimlerde beklenen kuvvetli yağışlarla ilgili olarak ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir. Detaylı bilgiler ve uyarılar Pazar ve Pazartesi günleri aktarılacaktır.

istanbul-siddetli-yagmur Yeni Haftada Hava Bozuyor... Haberler
Modellerde İstanbul ve çevresinde aşırı yağış gözüküyor. Tarih yaklaştıkça bu durum netleşecektir. Uyarılar bu çerçevede güncellenecektir.

 

Yazar Hakkında

Türkiye'nin İlk Meteorolojik Forum Sitesi

Yorum Yap