İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Hava Ne Zaman Serinleyecek?

Hava Ne Zaman Serinleyecek?
10
+ - 1

Havalar ne zaman serinleyecek? Sıcaklar ne zaman bitiyor?

Birkaç hafta önce havalar ne zaman ısınacak diye soranlar şimdi ise havalar ne zaman serinleyecek, sıcaklar ne zaman bitiyor, hava ne zaman serinleyecek gibi sorulara yanıt aramaktadır. Yaz sıcaklarının geç gelmesinden şikayetçi olan çoğu insan şu sıralar aşırı sıcakların gelmesiyle bunalmış vaziyette. Sıcaklıklar yurt genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyrediyor. Birçok bölgede sıcaklık 40 dereceye dayanmış vaziyette hatta bazı yerlerde 40-45 derece arasında seyretmekte… Sıcaklardan bunalanlar havaların serinlemesini beklemekte…

Serin hava ne zaman gelecek?

hava-ne-zaman-serinleyecek Hava Ne Zaman Serinleyecek? Haberler

Sıcaklar ne zaman bitecek diye bekleyenlere kötü haber… Yakın zamanda serin hava dalgası beklenmiyor. Sadece aşırı sıcaklara veda edip, mevsim normallerinin biraz üzerindeki sıcaklıklara döneceğiz. Aşırı sıcakların batı bölgelerden çekilmesi ise 4-5 Temmuz tarihlerini bulacak. Bu tarihlere kadar batı bölgelerde aşırı sıcaklar (37-43 derece arası) görülecek. 4-5 Temmuz tarihinden itibaren ise sıcaklıklar mevsim normalleri ve yer yer altına gerileyecek.  Örneğin; İstanbul’da 37-38 dereceye kadar çıkması beklenen sıcaklıklar 4-5 temmuzdan itibaren gündüz 27-28 derecelere gerileyecek. 4 Temmuz Salı ve 5 Temmuz Çarşamba günleri Marmara, Batı ve Orta Karadeniz’de yağmur bekleniyor.

sicak-hava-ne-zaman-gidecek Hava Ne Zaman Serinleyecek? Haberler

Sıcaklar Ne Zaman Bitecek?

Yazar Hakkında

Türkiye'nin İlk Meteorolojik Forum Sitesi

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Sıcaklıklar ne zaman bitiyor havalar ne zaman serinleyecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.