İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Etiket Konular

Havalar ne zaman ısınacak?

Havalar ne zaman ısınacak?
12
+ - 1

Sıcak havalar ne zaman gelecek?

Mayıs ayının sonlarına geldiğimiz şu günlerde hava sıcaklarının artmaması, vatandaşlarda ‘havalar ne zaman ısınacak‘ sorusunu sıkça sormasına neden oluyor. Mayıs ayı mevsim normalleri altındaki sıcaklıklarla geçiyor. Peki havalar hangi tarihlerde ısınmaya başlayacak? İşte havalar ne zaman ısınacak sorusunun cevabı…

Geçtiğimiz hafta sonu, mayıs ayının son günlerinde Van ve Erzincan’a kar yağdı, batı illerinde ise günler hala yağmur ve serin havayla birlikte mevsim normalleri altındaki sıcaklıklarla geçiyor. Yaza girmemize sadece 10 gün kala ‘hava ne zaman ısınacak‘ sorusu akıllara takıldı.

Yaz Ne Zaman Gelecek?

yaz-ne-zaman-gelecek Havalar ne zaman ısınacak? Etiket Konular

Havalar ne zaman ısınacak, yaz ne zaman gelecek?” sorusuna , Hava Forum esasında daha önce yayınlanan “Ramazanda hava nasıl olacak” haberinde yanıt vermişti.

Yurt genelinde 4-5 Haziran tarihlerine kadar çoğu zaman mevsim normalleri altında seyredecek sıcaklıklar bekliyoruz. Bu tarihlere kadar, yani Ramazan ayının ilk haftası da dahil sıcaklıklar genel olarak mevsim normalleri altında seyretmesi tahmin ediliyor. Ancak hava durumundaki bu gidişat, serin hava Ramazan ayının ilk haftasının ardından bozulacak gibi gözüküyor. Ramazanın ilk günlerinde hava durumu tahminlerine göre sıcaklıklar yurt genelinde mevsim normallerin yer yer altında seyredecek. Uzun vade tahminleri değişime açık olmakla birlikte, gerçek anlamda yaz mevsimi ve yaz sıcaklarının Ramazan ayının ilk haftasından sonra başlama ihtimali yüksek gözüküyor…

Yazar Hakkında

Türkiye'nin İlk Meteorolojik Forum Sitesi

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. O yıl üniversite mezuniyetimin yağmur altında geçmesine neden olmuştu bu havalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.