İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

İstanbul ve Ankara’ya kar mı geliyor ?

İstanbul ve Ankara’ya kar mı geliyor ?
5
+ - 0

Yurdumuz beklenen soğuk hava dalgasının etkisi altına girdi. Önümüzdeki günlerde de soğuk hava etkisini sürdürecek. Trakya, Marmara Bölgesinin bir kısmı ve Batı Karadenizde mevcut sıcaklık değerlerini birkaç derece daha altına çekebilecek soğuk akımlar giriş yapacak. Bu akımla birlikte bu yerlerde sıcaklıklar özellikle gece saatlerinde kar bırakabilecek sıcaklık değerlerine inecek.  Bu soğuk hava dalgasının ardından 5-10 aralık arasında daha kuvvetli bir soğuk hava dalgası gelebilir, bunun ayrıntılarını önümüzdeki günlerde vereceğiz.

Salı akşamı ve gecesi Trakya’da kar ihtimali yüksek ! Salı akşamı ve gecesi Edirne, Kırklareli civarında soğuk hava etkisini iyice hissettirecek. Trakya genelinde sıcaklıklar akşam saatlerinden itibaren -2 ve 1 derece arasında bekleniyor. Sıcaklığın düştüğü bu akşam ve gece saatlerinde yağışı yakalayan yerlerde yağış karla karışık yağmur ve kar şeklinde düşecek. Trakya’da yağışın ömrü kısa olduğu için en yüksek ihtimal Salı akşamı ve gecesi gözüküyor.

İstanbul ve Ankara’ya dair detaylar için haberin devamına göz atınız.

Çarşamba gecesi İstanbul’un yüksek kesimleri kar alabilir !  İstanbul bu soğuk hava sisteminde en düşük sıcaklık değerlerini göreceği gece Çarşamba gecesi ve Perşembe erken saatler olacak. Salı gecesi veya Çarşamba gecesi Çatalca civarında; Çarşamba gecesi ve Perşembe sabahın ilk saatlerinde ise şehir genelinde yüksek kesimlerde karla karışık yağmur görülebilir. Sıcaklık değerleri şehir merkezinde 3-4 ; yüksek kesimlerde ise 1-2 dereceye kadar düşecek !

Salı akşamı ve gecesi Ankara’da kar ihtimali yüksek ! Salı akşamı ve gecesi Ankara’da yağış geçişleri bekleniyor. Sıcaklık kar değerlerinde olacağından yağışın düştüğü yerlerde kar görülecek. Salı akşamı ve gecesi dışında diğer günlerde halen belirsiz olan yağış yakalanması durumunda seyirlik kar geçişleri görülecektir.

 

Tahminlerimizde değişim ihtimali mevcuttur, değişim ihtimaline karşı forumumuzu takip etmenizi öneririz.

Yazar Hakkında

Türkiye'nin İlk Meteorolojik Forum Sitesi

Yorum Yap