Web Analytics
İstanbul Yağmura Teslim Oldu! | Hava Forum I Meteorolojik Hava Durumu Sitesi

İstanbul Yağmura Teslim Oldu!

İstanbul’da Sel Felaketi!

Günlerdir uyarısını yaptığımız kuvvetli sağanak yağışlı hava dalgası istanbul’u etkisi altına aldı. İstanbul Boğazı görüş mesafesinin düşmesi ve kuvvetli yağmur nedeniyle deniz trafiğine kapatıldı. Gemicilik acentesi GAC tarafından yayımlanan bültende dünyanın başlıca deniz yollarından olan boğazın 08:30’dan itibaren iki yönde de trafiğe kapatıldığı belirtildi. Avrasya Tüneli’nde her iki yönde de trafiğe kapatıldı. Öte yandan Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı’nda sağanak yağış ve fırtına nedeniyle seferler rötarlı olarak gerçekleştiriliyor, bazı uçaklar ise diğer şehirlerdeki havalimanlarına yönlendiriliyor.

 

İstanbul’da 10 bine yakın şimşek çaktı. Gök gürültülü ve şimşek hadiseli sağanak yağış vatandaşlarda tedirginlik yarattı. Şimşekten dolayı şimşek hadiselerini gösteren haritada İstanbul adeta yok oldu.

Yağmura yakalanan bazı vatandaşlar üst geçitlerin altına, bina saçaklarına ve otobüs duraklarına sığındı. Sağanak nedeniyle toplu ulaşımda da olumsuzluklar yaşandı. Trafikte araçlarıyla ilerleyemeyen sürücüler, suların içerisinde araçlarını itmek zorunda kaldı.

İstanbul genelinde etkili olan sağanak, kentte hayatı olumsuz etkiledi. Etkili olan gök gürültülü şiddetli yağış nedeniyle yollarda su birikintileri oluşurken, sürücüler zor anlar yaşadı.

Yağmurdan en çok etkilenen semtlerin başında gelen Üsküdar’da da, bir vatandaşın selsularını geçmek için yüzmek zorunda kaldığı görüntüler sosyal medyada paylaşıldı.

0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
  • murat taştan3 sene önce
  • Bi ankara’ya deniz geldi sanıyordum
    istanbula ‘damı gelmiş

İçerik Gönderim
Üye olarak/giriş yaparak içerik gönderebilirsiniz.
Üye/Giriş Sayfası İçin Tıklayınız.

Galeri Alanı

828 x 478