Web
Analytics

İstanbul Yağmura Teslim Oldu!

 İstanbul Yağmura Teslim Oldu!
Okunuyor İstanbul Yağmura Teslim Oldu!

İstanbul’da Sel Felaketi!

Günlerdir uyarısını yaptığımız kuvvetli sağanak yağışlı hava dalgası istanbul’u etkisi altına aldı. İstanbul Boğazı görüş mesafesinin düşmesi ve kuvvetli yağmur nedeniyle deniz trafiğine kapatıldı. Gemicilik acentesi GAC tarafından yayımlanan bültende dünyanın başlıca deniz yollarından olan boğazın 08:30’dan itibaren iki yönde de trafiğe kapatıldığı belirtildi. Avrasya Tüneli’nde her iki yönde de trafiğe kapatıldı. Öte yandan Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı’nda sağanak yağış ve fırtına nedeniyle seferler rötarlı olarak gerçekleştiriliyor, bazı uçaklar ise diğer şehirlerdeki havalimanlarına yönlendiriliyor.

 

İstanbul’da 10 bine yakın şimşek çaktı. Gök gürültülü ve şimşek hadiseli sağanak yağış vatandaşlarda tedirginlik yarattı. Şimşekten dolayı şimşek hadiselerini gösteren haritada İstanbul adeta yok oldu.

Yağmura yakalanan bazı vatandaşlar üst geçitlerin altına, bina saçaklarına ve otobüs duraklarına sığındı. Sağanak nedeniyle toplu ulaşımda da olumsuzluklar yaşandı. Trafikte araçlarıyla ilerleyemeyen sürücüler, suların içerisinde araçlarını itmek zorunda kaldı.

İstanbul genelinde etkili olan sağanak, kentte hayatı olumsuz etkiledi. Etkili olan gök gürültülü şiddetli yağış nedeniyle yollarda su birikintileri oluşurken, sürücüler zor anlar yaşadı.

Yağmurdan en çok etkilenen semtlerin başında gelen Üsküdar’da da, bir vatandaşın selsularını geçmek için yüzmek zorunda kaldığı görüntüler sosyal medyada paylaşıldı.

Yorum Yap

Yapılan Yorumlar
1
 • murat taştan
  murat taştan
  ziyaretci
  5 sene önce

  Bi ankara’ya deniz geldi sanıyordum
  istanbula ‘damı gelmiş

  Cevapla
  8
Giriş Yap
Yazı Ekle