İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

İstanbul’a dolu geri gelebilir!

İstanbul’a dolu geri gelebilir!
4
+ - 0

KUVVETLİ YAĞIŞ BEKLENİYOR!

Yurdumuz Pazar gününden itibaren yeni bir yağışlı hava dalgasının etkisi altına giriyor. Hava Forum tahminlerine göre aralarında İstanbul’un da olduğu birçok şehirde kuvvetli sağanak yağmur ve yer yer dolu geçişleri bekleniyor. 27 Temmuz’da İstanbul’da yaşanan downburst hadisesi önümüzdeki hafta yine gelebilir!

SEL VE DOLU RİSKİ VAR!

istanbul-aksaray-sel2 İstanbul'a dolu geri gelebilir! Haberler

Yapılan son tahminlere ve değerlendirmelere göre, pazar gününden itibaren Trakya’dan giriş yapması beklenen yağışlı hava dalgası Cumartesi gününe kadar aralıklarla yaz sağanakları şeklinde Marmara, Karadeniz ile Doğu Anadolu bölgelerinde etkili olacak. Yağışlı hava dalgasının yeni haftada özellikle Doğu Karadeniz bölümünde etkili olması bekleniyor. Trabzon, Rize, Artvin ve çevrelerinde yaşayan vatandaşların sel ve ani su baskınlarına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

İSTANBUL’DA YİNE DOLU YAĞABİLİR!

istanbul-dolu-temmuz-2017 İstanbul'a dolu geri gelebilir! Haberler

Yeni haftada özellikle Çarşamba ve Perşembe günleri (16-17 Ağustos) yukarı seviyedeki soğumaya bağlı olarak İstanbul’a Karadeniz üzerinden sert yağış kütlelerinin gelme ihtimali mevcut. Tahminlere göre Karadeniz üzerinden gelmesi muhtemel bu yağış kütleleri İstanbul’da sıcak ve soğuk hava çarpışması neticesinde kuvvetli yağış ile yağış esnasında kuvvetli rüzgar ve yer yer dolu hadiselerine neden olabilir. Çarşamba ve Perşembe günü İstanbul meteorolojik açıdan hareketli gün geçirebilir. Şayet tahminlerde değişim olmazsa, temmuz ayında yaşanan -60 derecelik bulut ve downburst hadisesine benzer oluşabilecek sel ve ani su baskınları ile yer yer dolu hadiselerine karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

Yazar Hakkında

Türkiye'nin İlk Meteorolojik Forum Sitesi

Yorum Yap