Web
Analytics

Çeşitli İçerikler

İstanbul’a Kar Geliyor!

 İstanbul’a Kar Geliyor!
Okunuyor İstanbul’a Kar Geliyor!

İstanbul’da kar yağışı…

Balkanlar üzerinden gelen soğuk hava dalgası Trakya’dan başlayarak yağmur şeklinde devam eden yağışları salı günü kara çevirmeye başlayacak. Balkanlar üzerinden gelen Sibirya kökenli soğuk hava dalgasıyla birlikte sıcaklıklarda 6-8 derece birden düşüş bekleniyor. İstanbul’da il genelinde sıcaklıklar kar seviyelerine inecek ve yağmur şeklindeki yağışlar kara dönecek…

 

Kar ne zaman başlayacak?

mansetler-18

İstanbul’da Salı sabah saatlerinde yağmur şeklinde görülen yağışların;  öğleden sonra ilk olarak Avrupa Yakasında (11:00-12:00’ten sonra) sonrasında da Anadolu Yakasında (12:00-13:00’ten sonra)  karla karışık yağmura, akşam saatlerinde (15:00-17:00’den sonra) ise il genelinde kara döneceğini tahmin ediyoruz.

Kar ne kadar sürecek?

İstanbul'un karla imtihanı

İstanbul’da kar yağışı Çarşamba sabah geç saatlere (10:00-12:00’ye kadar) kadar aralıklarla etkisini sürdürecek. Özellikle Salı akşam saatlerinden Çarşamba sabah erken saatler arasında (18:00-06:00) anlık etkiye neden olabilecek kar sağanak geçişleri bekleniyor.

Şehrin yüksek kesimlerinde yer sıcaklıklarının karın yerde tutabilmesine müsait olması nedeniyle 3-6 Cm civarı kar örtüsü oluşacağını tahmin ediyoruz.  Şehrin kıyı kesimlerinde mevcut yer sıcaklıklarında, çatı, araba gibi cisimler dışında kar yağışının yerde örtü oluşturmasını düşük bir ihtimal olarak görmekteyiz.


Kar yağışı Çarşamba öğlen ile Perşembe gecesi arasında beklenmiyor. Ancak Perşembe gece geç saatler ile Cuma, Cumartesi günleri tekrar kar ihtimali bulunmaktadır. Bununla ilgili önümüzdeki günlerde tekrar haber yayınlanacaktır. İlgili başlıkları forumdan takip edebilirsiniz: forum.havaforum.com

Yorum Yap
Yapılan Yorumlar
1
 • Kar hasreti
  Kar hasreti
  ziyaretci
  5 sene önce

  Gelsin hasretiz :))

  Cevapla
  8
Giriş Yap
Yazı Ekle