1. Ana Sayfa
  2. Haberler

İstanbul’a Kar Geliyor!

İstanbul’a Kar Geliyor!
5
+ - 1

İstanbul’da kar yağışı…

Balkanlar üzerinden gelen soğuk hava dalgası Trakya’dan başlayarak yağmur şeklinde devam eden yağışları salı günü kara çevirmeye başlayacak. Balkanlar üzerinden gelen Sibirya kökenli soğuk hava dalgasıyla birlikte sıcaklıklarda 6-8 derece birden düşüş bekleniyor. İstanbul’da il genelinde sıcaklıklar kar seviyelerine inecek ve yağmur şeklindeki yağışlar kara dönecek…

 

Kar ne zaman başlayacak?

mansetler-18 İstanbul'a Kar Geliyor! Haberler

İstanbul’da Salı sabah saatlerinde yağmur şeklinde görülen yağışların;  öğleden sonra ilk olarak Avrupa Yakasında (11:00-12:00’ten sonra) sonrasında da Anadolu Yakasında (12:00-13:00’ten sonra)  karla karışık yağmura, akşam saatlerinde (15:00-17:00’den sonra) ise il genelinde kara döneceğini tahmin ediyoruz.

Kar ne kadar sürecek?

istanbul-un-karla-imtihani-2 İstanbul'a Kar Geliyor! Haberler

İstanbul’da kar yağışı Çarşamba sabah geç saatlere (10:00-12:00’ye kadar) kadar aralıklarla etkisini sürdürecek. Özellikle Salı akşam saatlerinden Çarşamba sabah erken saatler arasında (18:00-06:00) anlık etkiye neden olabilecek kar sağanak geçişleri bekleniyor.

Şehrin yüksek kesimlerinde yer sıcaklıklarının karın yerde tutabilmesine müsait olması nedeniyle 3-6 Cm civarı kar örtüsü oluşacağını tahmin ediyoruz.  Şehrin kıyı kesimlerinde mevcut yer sıcaklıklarında, çatı, araba gibi cisimler dışında kar yağışının yerde örtü oluşturmasını düşük bir ihtimal olarak görmekteyiz.


Kar yağışı Çarşamba öğlen ile Perşembe gecesi arasında beklenmiyor. Ancak Perşembe gece geç saatler ile Cuma, Cumartesi günleri tekrar kar ihtimali bulunmaktadır. Bununla ilgili önümüzdeki günlerde tekrar haber yayınlanacaktır. İlgili başlıkları forumdan takip edebilirsiniz: forum.havaforum.com

Yazar Hakkında

Türkiye'nin İlk Meteorolojik Forum Sitesi

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 8 sene önce

    Gelsin hasretiz :))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.