1. Ana Sayfa
  2. İstanbul’a Mart Ayında Kar Geliyor !

İstanbul’a Mart Ayında Kar Geliyor !


Marmara ve Batı Karadeniz ağırlıklı kısa süreli soğuk hava bu hafta içi etkili olacak. İstanbul’da bu hafta içi en soğuk gün 18 Mart Çarşamba günü olacak. 18 Mart Çarşamba günü özellikle erken saatlerde şehrin yüksek kesimlerinde doğrudan kar yağışı gözlemlenebilir. Çarşamba günü dışında Perşembe günü de sıcaklıklar açısından hemen hemen Çarşamba gününe benzer geçecek. Salı gecesinden itibaren olmak üzere Çarşamba ve Perşembe günleri şehir genelinde hissedilen sıcaklıklar sıfır derece civarı ve altında seyredecek. Cuma günü ise hissedilen sıcaklıklar önceki günlere göre yüksek olacak. Alçak kesimlerde de sulu kar yağışı görülebilir.

İstanbul dışında Ankara, Bolu, Eskişehir, Sakarya, Düzce, Bilecik, Afyon, Zonguldak, Bartın, Kastamonu, Konya, Aksaray, Nevşehir, Kırşehir, Yozgat, Sivas ve çevreleri de bu hafta içi karla karışık yağmur ve kar yağışı görülebilecek yerler arasındadır…

18-23 Mart arası İç ve Doğu bölgelerimizde sıcaklıklar geceleri sıfırın altında seyredeceğinden don ve buzlanma hadiseleri gerçekleşecektir. Tarım işiyle uğraşan kişilerin bu konuda en azından bir hafta boyunca gerekli önlemleri almasını tavsiye ederiz.

İstanbul’a ilişkin 5 günlük tahminimiz aşağıdadır.

izmir İstanbul'a Mart Ayında Kar Geliyor !Yorum Yap