Web
Analytics

İstanbul’da Kar Ne Zaman Başlayacak?

 İstanbul’da Kar Ne Zaman Başlayacak?
Okunuyor İstanbul’da Kar Ne Zaman Başlayacak?

Yapılan son tahminlere ve değerlendirmelere göre yurdumuz perşembe günü balkanlar üzerinden gelen soğuk hava ve Akdeniz üzerinden gelen yağışlı havanın etkisi altına girecek. Soğuk hava dalgasına bağlı olarak Akdeniz’de oluşacak tepki alçak basıncı kuzey doğu istikametinde ilerleyecek. Perşembe günü önce sağanak yağmur şeklinde görülecek yağışlar Trakya’dan başlayarak Perşembe öğleden itibaren soğuk hava dalgasının yurda giriş yapmasıyla birlikte önce karla karışık yağmura sonra kara dönecek. Kar yağışının etkili olması beklenen şehirlerden biri de mega kent İstanbul…

KAR YAĞIŞI CUMA İLK SAATLERDE BAŞLIYOR…

Perşembe günü balkanlar üzerinden Trakya kesimine gelmesi beklenen soğuk hava dalgası mega kent İstanbul’a perşembe akşam saatlerinden itibaren giriş yapacak. Perşembe günü Akdeniz üzerinden gelen yağışlı hava dalgası gün boyu İstanbul’da yağmura neden olacak. Akşam saatlerinden itibaren ise kuzey yönlü kuvvetli rüzgarlarla birlikte sıcaklıklar düşmeye başlayacak. Özellikle Perşembe gece geç saatlerden itibaren, Cuma sabah saatlerine karşı rüzgarın karayele dönmesiyle birlikte hava aniden soğuyacak. Kuvvetli sıcaklık düşüşüne bağlı olarak Cuma sabah saatlerine doğru yüksek kesimlerden başlayarak yağışlar karla karışık yağmur ve kara dönecek. Cuma günü yer yer 60-80 km/sa hıza ulaşması beklenen karayel fırtınasıyla birlikte tipi şeklinde kar yağışları görülecek. Perşembe günü 7 derecelerde olan sıcaklık Cuma ve Cumartesi günü 2-3 dereceyi geçemeyecek.

CUMA AKŞAMI VE CUMARTESİ İSTANBUL BEYAZA BÜRÜNÜYOR…

İstanbul’da etkili olması beklenen kar yağışıyla birlikte Cuma öğleden sonra yüksek kesimlerden başlayarak beyaz örtü oluşmaya başlayacak. İstanbulluların Cuma gece geç saatlerde ve Cumartesi sabahına karşı hatırı sayılır bir kar örtüsüyle karşılaşması tahmin ediliyor. Cumartesi ilk saatler itibarıyla İstanbul’un yüksek kesimlerinde 7-15 santimetre, sahil şeridi hariç yerlerde 5-10 santimetre, sahil şeridinde ise 2-5 santimetre kar örtüsünün oluşması tahmin ediliyor. Yağışın güzergahı ve şiddeti için en önemli faktör siklondur. Siklon olarak ifade edilen alçak basınç sisteminin hareket konumunun sayısal model tahminlerinde net olarak belli olmamasından dolayı kar yağışının etkili olma süresi ve konumu da netlik kazanmamıştır. Siklon konumunda gerçekleşecek değişiklikle İstanbul ve İzmir gibi kıyı şeridinde yer alan şehirlerde tahmin edilenden çok daha fazla kar yağabilir.

BİR SONRAKİ KAR YENİ HAFTADA…

İstanbul’da Cuma ve Cumartesi günü etkili olması beklenen kar yağışlı hava dalgasının ardından Pazar ve Pazartesi sıcaklıklar birkaç derece artacak. Pazar ve Pazartesi günü yağış beklenmiyor. 08 Ocak Salı gününden itibaren ise daha etkili yeni bir kar yağışlı hava dalgasının İstanbul’a giriş yapması bekleniyor. Muhtemel bu kar yağışında da İstanbulluların yine beyaza bürünme ihtimali yüksek gözüküyor.

Haber: 01.01.2019

[ilgiliicerik icerik_id=”17112″]

hd porno

Yorum Yap

Yapılan Yorumlar
2
 • Onur
  Onur
  ziyaretci
  3 sene önce

  Salı gunu yagabilme ihtimali var

  Cevapla
  8
 • Muhammet
  Muhammet
  ziyaretci
  3 sene önce

  Trabzon merkez kar yagakmi

  Cevapla
  11
Giriş Yap
Yazı Ekle