İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

İstanbul’da kar yağacak mı ?

İstanbul’da kar yağacak mı ?
7
+ - 0

Mart ayında kar…

Önümüzdeki hafta içi yurdumuzu etkilemesi beklenen polar kökenli soğuk hava sisteminin yurtta birçok yerde kar bırakması bekleniyor. Özellikle iç bölgelerde Salı ve Çarşamba günü yağış alan yerlerin tamamında karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor. Doğu Anadolu Bölgesi’nde ise doğrudan kar yağışı bekleniyor. Peki İstanbul’da kar yağacak mı? Bu sorunun cevabını detaylı olarak cevapladık.

İstanbul’da kar ne zaman yağacak ?

Son meteorolojik veriler çerçevesinde İstanbul kar yağışı için sınırda olduğu gözlemleniyor. Mevcut verilere göre İstanbul’da Salı ve Çarşamba gündüz sıcaklıkları şehir merkezinde kar yağması için uygun değil, sıcaklıklar kar seviyesinden birkaç derece yüksek kalıyor. Ancak Salı gecesi ile Çarşamba gecesi sıcaklıkların 2-3 dereceye gerilemesiyle birlikte şehrin rakımı yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlarının görülmesini tahmin ediyoruz.

ecmwf-diyagrami İstanbul'da kar yağacak mı ? Haberler

Önümüzdeki günlerde meteorolojik verilerde olabilecek değişimlerle birlikte şehir merkezinde de karla karışık yağmur görülebilir, Pazar günü durumun az çok netleşeceğini düşünüyoruz.

Günce yorumlar için forumumuzu takip etmenizi öneririz:  http://forum.havaforum.com

Yazar Hakkında

Türkiye'nin İlk Meteorolojik Forum Sitesi

Yorum Yap