Web
Analytics

Çeşitli İçerikler

İstanbulluların Beklediği Kar Haberi!

 İstanbulluların Beklediği Kar Haberi!
Okunuyor İstanbulluların Beklediği Kar Haberi!

İstanbul’da Kar Ne Zaman Yağacak? İstanbullular İşte Tahminler…

İstanbul’da sonbahar mevsiminin tamamında ve kış mevsiminin girişinde hem sıcaklık açısından hem de yağış açısından mevsim normallerine göre olumsuz hava durumu koşulları oluştu. Son yılların en sıcak ve kurak kasım ayı yaşandı. İstanbul’da barajlardaki doluluk olanı alarm verdi. İstanbul için en yağışlı dönem olan Aralık ayı, ilk 2 hafta kurak ve mevsim normallerinin üzerindeki sıcaklıklarla geçti.  Peki İstanbul’da kar ne zaman yağacak? Bu döngü ne zaman kırılacak ve İstanbullular karla tanışabilecek?

Son meteorolojik verilere göre, önümüzdeki günlerde mevsim normallerinin üzerine çıkması beklenen sıcaklıklar, ay sonuna doğru hızlı bir şekilde düşüşe geçmesi tahmin ediliyor. Meteorolojik açıdan devam eden bu olumsuz tablo 2019 yılının son günleri ve 2020 yılının ilk günlerinde bozulabilir. Tahmin modellerine göre, İstanbul’un hasret kaldığı kış mevsimi kendini hissettirecek. Uzun vade tahminlerine göre, yılbaşında İstanbul’da havanın soğuk geçmesi ve birçok ilçesinde karla karışık yağmur ve kar yağışlarının görülmesi bekleniyor. Mutlu seneler…

Sayfanın alt kısmından yorumlarınızı iletebilirsiniz.

Yorum Yap
Yapılan Yorumlar
3
 • snowhuso
  snowhuso
  ziyaretci
  2 sene önce

  2020 kışının zayıf Sibirya yükseği ve azor yükseği ve bunlara paralel olarak güçlü izlanda alçağı ve nispeten güçlü polar yükseği sebebiyle ağırlıklı olarak yumuşak geçebileceği kanaatindeyim. 15 kasım-15 aralık arasındaki ana patern benim için 2020 kışının ana paternidir. bu nedenle daha çok kuzey ve doğu abd ila kuzey ve batı avrupanın iyi bir kış geçirmesinin kuvvetle muhtemel olduğunu düşünüyorum. balkanlar doğu Avrupa ve türkiye üçgeninin yani z kuşağının nispeten yumuşak bir kış geçirmesi sürpriz olmamalı derim.

  Cevapla
  33
 • DoDo
  DoDo
  ziyaretci
  2 sene önce

  Umarım bu tahminler doğru çıkar da karın tadını doyasıya çıkarırız.

  Cevapla
  33
 • Karci
  Karci
  ziyaretci
  2 sene önce

  Bekle bekle kis bitti 😀

  Cevapla
  34
Giriş Yap
Yazı Ekle