Web
Analytics

Çeşitli İçerikler

Doğuya Kar Geliyor ! Kar Ne Zaman Yağacak?

 Doğuya Kar Geliyor ! Kar Ne Zaman Yağacak?
Okunuyor Doğuya Kar Geliyor ! Kar Ne Zaman Yağacak?

Kar Ne Zaman Yağacak?

Kar ne zaman yağacak: Yurdumuz yeni haftayla birlikte soğuk ve ye yer yer yağışlı bir hava dalgasının etkisi altına giriyor. Sıcaklıklarda Pazartesi (17.10.2016) gününden itibaren 4-5 derece düşüş bekleniyor. Sıcaklıklardaki düşüş ile birlikte Doğu Karadeniz’in yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu Bölgesi’nde Erzurum, Ardahan, Kars ve  Ağrı’nın yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor.

Birçok kişinin merak ettiği “Kar ne zaman yağacak” sorusuna cevap olarak, sadece Doğu Karadeniz’in yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu Bölgesi’nde Erzurum, Ardahan, Kars ve Ağrı çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar bekleniyor şeklinde cevap verebiliriz. Yurdun diğer bölgelerinde ise sıcaklıklar kar yağışı için elverişli şartlarda olmadığından yağış alan yerlerde yağış kar olarak değil, yağmur olarak gözlemlenecek.

Sıcaklıklar sıfırın altına iniyor !

Erzurum'da Mesvimin İlk Kar Yağışı...

Erzurum, Kars, Ardahan’da yeni haftada sıcaklıklar gece sıfırın altına inecek. Sıcaklıkların; Erzurum’da sıfırın altında bir derece, Kars’da sıfırın altında iki derece, Ardahan’da sıfırın altında üç dereceye düşmesi bekleniyor. Özellikle gece saatlerinde yağışın bu şehirlerde kar şeklinde düşmesi ve beyaz örtü oluşturması tahmin ediliyor.

Birçok şehir üşüyecek !

Bağışıklığı Güçlendiren 8 Süper BesinYeni haftanın ilk günlerinde (17.10.2016-19.10.2016) etkili olması beklenen soğuk hava dalgası birçok şehirde hissedilecek. Marmara Bölgesi, İç Anadolu Bölgesi, Karadeniz Bölgesi ile Doğu Anadolu Bölgesi’nin hemen hemen tüm şehirlerinde özellikle akşam ve gece sıcaklıklar üşütecek seviyelerde olacak. İstanbul’un yüksek kesimlerinde gece sıcaklıkları 7-9 dereceye kadar inecek. Ankara’da gece sıcaklıkları 1-3 dereceye kadar inecek.

Soğuk Hava Ne Zaman Gidecek?

istanbul-gunesli-havaSoğuk hava ne zaman gidecek sorusuna cevap olarak şunlar söylenebilir: Bu üşütücü sıcaklıkların hafta sonuna doğru 3-4 derece artışa geçmesi tahmin ediliyor. Yurtta genel olarak hafta ortasından itibaren hafta sonuna kadar parçalı bulutlu bir hava bekleniyor. Ancak Pazar gününden itibaren Marmara Bölgesi’nden başlayarak yeni bir yağışlı hava dalgasının etkisi altına girebiliriz.

Soğuk Hava Ne Zaman Gelecek?

soguk-hava-ne-zamanBu hafta içi etkili olması beklenen soğuk havanın ardından sıcaklıklar hafta sonuna doğru birkaç derece artacak. Peki bir sonraki soğuk hava ne zaman gelecek? Bir sonraki soğuk hava dalgasının ay sonuna doğru (24-25 Ekim civarı) yurdumuza gelmesi tahmin ediliyor. Uzun vade tahminlere göre bu tarihte değişim olma ihtimali de mevcuttur. Olabilecek değişimlere karşı güncel yorumları forumumuzdan takip edebilirsiniz.

Yurtta Hava Durumu

kar-ne-zaman-yagacak

soguk-hava-ne-zaman-gelecek

Hava durumu

Yorum Yap
Yapılan Yorumlar
3
 • Melek
  Melek
  ziyaretci
  5 sene önce

  Yaa bi an önce kar gelsin ya İnşallah bu kış bol karlı geçer

  Cevapla
  7
  • yagmur
   yagmur
   ziyaretci
   4 sene önce

   Allah korusun

   Cevapla
   5
  • musti
   musti
   ziyaretci
   5 sene önce

   inşallah

   Cevapla
   5
Giriş Yap
Yazı Ekle