İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Kar Trakya’dan Giriş Yaptı!

Kar Trakya’dan Giriş Yaptı!
6
+ - 0

Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı hava dalgası Trakya’da yağışı kara çevirmeye başladı!

Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı hava dalgası Trakya’dan giriş yapıyor. Soğuk hava dalgası Kırklareli’nin Dereköy ve Ahmetler köyünde yağışı kara çevirdi. Ahmetler ve Dereköy köylerinde kar yağışı çevreyi beyaza bürümeye başladı. Sıcaklık 2 dereceye kadar düştü.

soguk-hava-dalgasi-turkiye Kar Trakya'dan Giriş Yaptı! Haberler

MEVSİMİN İLK ETKİLİ SOĞUK HAVASI

Geçen haftayı mevsim normalleri üzerindeki sıcaklıklarla geçiren yurdumuz, atmosferdeki patern değişikliği ile birlikte sıcak taraftan soğuk tarafa geçiyor. Geçen hafta Batı Avrupa’da etkili olan soğuk hava Trakya’dan yurdumuza giriş yapıyor. Yurt genelinde sıcaklıklarda 6-8 derece birden düşüş bekleniyor. Sıcaklıktaki düşüş ile birlikte yağışlar Trakya ve Karadeniz’in yüksek kesimleri ile Ankara, Eskişehir gibi iç bölgelerde yer alan şehir merkezlerinde karla karışık yağmur ve kara dönecek.

uludag-kar Kar Trakya'dan Giriş Yaptı! Haberler

KAYAK MERKEZLERİ SEZONU AÇACAK

Soğuk hava dalgasıyla birlikte kayak merkezlerimizin neredeyse tamamında kar yağacak. Özellikle Kartepe, Uludağ, Kartalkaya, Palandöken gibi kayak merkezlerimizde beklenen kar yağışı ile birlikte kar kalınlığı hızla artacak. Kayak merkezlerimizin neredeyse tamamı beyaza bürünecek.

Yazar Hakkında

Türkiye'nin İlk Meteorolojik Forum Sitesi

Yorum Yap