İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Karadeniz ve İç Bölgelerimize kar geliyor !

Karadeniz ve İç Bölgelerimize kar geliyor !
5
+ - 0

Hafta sonu yurt genelinde sıcaklıklar mevsim normallerinin 4-8 derece altında seyredecek. Bu mevcut soğuk havanın üzerine Orta ve Doğu Karadeniz üzerinden giriş yapacak yeni bir soğuk hava dalgası ile sıcaklıklar bu bölgelerimizde daha da düşecek. Tahminlerimize göre Orta ve  Doğu Karadeniz‘in yüksek kesimlerinde, Doğu Anadolu Bölgesinde karla karışık yağmur ve kar yağışları görülecek. Pazar akşamı Bolu, Kastamonu, Artvin’in yüksek kesimleriyle; Sivas, Yozgat, Bayburt, Gümüşhane,  Ardahan, Erzurum, Kars, Ağrı çevrelerinde karla karışık yağmur bekleniyor. Bu şehirlerimizde karla karışık yağmur Pazartesi günü yerini kar yağışına bırakmasını tahmin ediyoruz. Ayrıca Pazartesi günü ve gecesi Doğu Karadeniz’in yüksek kesimlerinde de kar yağışı bekleniyor.

Kayak Merkezlerimiz bu sistemle kar alacak : Kartepe(Kocaeli):Kar , Uludağ(Bursa):Kar , Çambaşı(Ordu): Kar , Erciyes(Kayseri): Kar , Sarıkamış(Kars): Kar , Palandöken(Erzurum): Kar,  Ladik(Samsun): Karla karışık

(İstanbul ve genel anlamda Marmara bu sistemde sadece soğuk havasından etkilenecek, -doğu kesimleri hariç- yağış beklentisi yok. Zaten sıcaklıklar kar değerlerine kadar düşmeyeceği için yağış olan yerlerde yağmur gözlemlenecek. İstanbul’da en düşük sıcaklık 6-8 derece olacaktır)

Haritalı verilere ulaşmak için haberin devamını okuyunuz.

Image2 Karadeniz ve İç Bölgelerimize kar geliyor ! Haberler

ctesi1 Karadeniz ve İç Bölgelerimize kar geliyor ! Haberler
GFS: Karadeniz, İç Anadolu, Doğu Anadolu ve kısmen Marmara’yı etkileyecek soğuk hava
ECM0-144 Karadeniz ve İç Bölgelerimize kar geliyor ! Haberler
ECMWF: Karadeniz, İç Anadolu, Doğu Anadolu ve kısmen Marmara’yı etkileyecek soğuk hava
Rnaa1442 Karadeniz ve İç Bölgelerimize kar geliyor ! Haberler
Yurt genelinde sıcaklıklar mevsim normallerinin altına iniyor.

 

Yazar Hakkında

Türkiye'nin İlk Meteorolojik Forum Sitesi

Yorum Yap