Web
Analytics

Çeşitli İçerikler

Karadeniz ve İç Bölgelerimize kar geliyor !

 Karadeniz ve İç Bölgelerimize kar geliyor !
Okunuyor Karadeniz ve İç Bölgelerimize kar geliyor !

Hafta sonu yurt genelinde sıcaklıklar mevsim normallerinin 4-8 derece altında seyredecek. Bu mevcut soğuk havanın üzerine Orta ve Doğu Karadeniz üzerinden giriş yapacak yeni bir soğuk hava dalgası ile sıcaklıklar bu bölgelerimizde daha da düşecek. Tahminlerimize göre Orta ve  Doğu Karadeniz‘in yüksek kesimlerinde, Doğu Anadolu Bölgesinde karla karışık yağmur ve kar yağışları görülecek. Pazar akşamı Bolu, Kastamonu, Artvin’in yüksek kesimleriyle; Sivas, Yozgat, Bayburt, Gümüşhane,  Ardahan, Erzurum, Kars, Ağrı çevrelerinde karla karışık yağmur bekleniyor. Bu şehirlerimizde karla karışık yağmur Pazartesi günü yerini kar yağışına bırakmasını tahmin ediyoruz. Ayrıca Pazartesi günü ve gecesi Doğu Karadeniz’in yüksek kesimlerinde de kar yağışı bekleniyor.

Kayak Merkezlerimiz bu sistemle kar alacak : Kartepe(Kocaeli):Kar , Uludağ(Bursa):Kar , Çambaşı(Ordu): Kar , Erciyes(Kayseri): Kar , Sarıkamış(Kars): Kar , Palandöken(Erzurum): Kar,  Ladik(Samsun): Karla karışık

(İstanbul ve genel anlamda Marmara bu sistemde sadece soğuk havasından etkilenecek, -doğu kesimleri hariç- yağış beklentisi yok. Zaten sıcaklıklar kar değerlerine kadar düşmeyeceği için yağış olan yerlerde yağmur gözlemlenecek. İstanbul’da en düşük sıcaklık 6-8 derece olacaktır)

Haritalı verilere ulaşmak için haberin devamını okuyunuz.

Image2

ctesi

GFS: Karadeniz, İç Anadolu, Doğu Anadolu ve kısmen Marmara’yı etkileyecek soğuk hava

ECM0-144

ECMWF: Karadeniz, İç Anadolu, Doğu Anadolu ve kısmen Marmara’yı etkileyecek soğuk hava

Rnaa1442

Yurt genelinde sıcaklıklar mevsim normallerinin altına iniyor.

 

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle