İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Kartalkaya’da sezonun ilk karı yağdı!

Kartalkaya’da sezonun ilk karı yağdı!
5
+ - 0

Kartalkaya’da Kar Yağışı…

Türkiye’nin önemli kış turizm merkezlerinden biri olan Kartalkaya’ya sezonun ilk karı yağdı. Kış turizmin merkezi olan Kartalkaya‘da yılın ilk karın yağmasıyla güzel görüntüler oluştu. Kartalkaya zirvesinde kar kalınlığı bazı noktalarda 6-7 santimetre olarak ölçüldü. Dağda gece sıcaklığı sıfırın altında üç dereceye kadar düştü.

kartalkaya-kar-yagisi-hava-durumu Kartalkaya'da sezonun ilk karı yağdı! Haberler kartalkaya-kar-yagisi-hava-durumu-2 Kartalkaya'da sezonun ilk karı yağdı! Haberler
Kartalkaya, Bolu ilinin doğu tarafında Köroğlu Dağları’nda bulunan bir kayak merkezidir. Türkiye`nin önde gelen kayak merkezlerindendir. Bir kaç tane otel ve kayak pistleri bulunur. Kartalkaya’ya ulaşım kışın epey zordur. Oteller bölgesinin 1800 metre rakımı vardır. Zirve noktasının rakımı ise 2200 metredir. Kış mevsiminde kar kalınlığı 3,5 metreyi bulabilmektedir. Kartalkaya’da kayak sezonu Aralık ve Nisan ayları arasındadır. Bazı yıllar kayak sezonu Mayıs ayına kadar uzayabilmektedir. Kartalkaya hava durumu için tıklayınız.

Yazar Hakkında

Türkiye'nin İlk Meteorolojik Forum Sitesi

Yorum Yap