Web
Analytics

Kastamonu’da Felaket Akşamı!

 Kastamonu’da Felaket Akşamı!
Okunuyor Kastamonu’da Felaket Akşamı!

Kastamonu 13/09/2018 Perşembe akşam saatlerinde başlayan doluyla afeti yaşadı. Vatandaşların hazırlıksız yakalandığı yağış sırasında ceviz büyüklüğündeki dolu, ev ve araçlara zarar verdi. Dolu nedeniyle araçların camları kırıldı, bina duvarları ile çatıdaki kiremitler delik deşik oldu. Elektrik ve internet bağlantılarının da kesildiği kentte hayat felç oldu. Dolu yağışı öncesinde 26 derecelerde olan sıcaklık bir anda 2 derecelere düştü!

Kastamonu valiliği yaşanan dolu felaketiyle ilgili olarak şu açıklamayı paylaştı: “İlimizde 13.09.2018 günü akşam saatlerinde etkili olan dolu yağışı nedeniyle İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nde oluşturulan kriz merkezine saat 23.40 itibariyle 370 adet araç ve 90 adet ev hasarına ilişkin talep alınmıştır. Kriz merkezimize vatandaşlarımızın talepleri sabaha kadar alınmaya devam edecektir. 14.09.2018 Cuma gününden itibaren mesai saatleri dâhilinde valiliğimizde bulunan açık kapı biriminde de vatandaşlarımızın taleplerini yapabileceklerdir. Oluşturulan afet hasar tespit ekiplerince hasar/zarar tespit çalışmaları 14.09.2018 tarihinden itibaren başlayacaktır.”

Evinde hasar oluşan Akif Kahraman, her şeyin 10 dakika içinde olup bittiğini söyledi. Yağışın kesilmesinin ardından dışarı çıkıp baktığında evinin çatısında zarar olduğunu gördüğünü belirten Kahraman, “Kiremitler kırılmış, güneş enerjisi sistemi zarar görmüş. AFAD İl Müdürlüğüne gelerek zararımızın karşılanması için dilekçe verdim” dedi.

https://twitter.com/HavaForum/status/1040464003997331457

mcafee

Yorum Yap

Giriş Yap
Yazı Ekle