1. Ana Sayfa
  2. Kışa Ne Kadar Kaldı?

Kışa Ne Kadar Kaldı?

Kışa Ne Kadar Kaldı?

2017 / 2018 Kış mevsimine ne kadar kaldı? Kış ne zaman başlayacak? Kışa ne kadar kaldı?

tumblr_nxs0hausME1rj305uo1_500 Kışa Ne Kadar Kaldı?

Geleneksel “kışa ne kadar kaldı” sayacımız aktif haldedir. Yan panelden üst kısımdan sayacı takip edebilirsiniz 🙂

[wpdevart_countdown text_for_day=”Gün” text_for_hour=”Saat” text_for_minut=”Dakika” text_for_second=”Saniye” countdown_end_type=”date” end_date=”01-11-2017 23:59″ start_time=”1498261586″ end_time=”0,1,1″ action_end_time=”hide” content_position=”center” top_ditance=”10″ bottom_distance=”10″ ][/wpdevart_countdown]

Kışın Gelmesine Kaç Gün Kaldı? Kış Ne Zaman Başlar?

Kış mevsimi: kar yağışının başladığı, soğuk havalar geldiği mevsim olarak bilinir. Kış mevsim olarak 1 Kasım tarihinde başlar. Ama ülkemizin iklimsel şartları göz önüne alındığında kış mevsimini takvim olarak 1 Kasımda yaşamaya başlasak da iklimsel olarak kış mevsiminin gelişi ülkemizin bölgelerine göre 1 Kasımdan önce ya da sonra olabilmektedir.

Ülkemizde yükseltinin çok fazla olduğu Kars,  Ardahan, Hakkari gibi illerde kış mevsimi erkenden kapımızı çalmaktadır. Ama deniz kıyısında bulunan şehirlerimiz göz önüne alındığında kış mevsiminin yani soğukların ve kar yağışının gelmesi iç bölgelere göre daha geç olmaktadır. Hatta kar yağdığı zaman kıyı mevsimindeki insanlar için o gün bir özel gün olarak yaşanmaktadır. Çünkü kar yağışı denizden gelen ılıman iklimden dolayı her zaman olmamaktadır. Hatta ülkenin birçok bölgesinde sıcaklıklar eksiye(-) düşerken kıyı bölgelerimizde denize girip yüzen insanları görebiliriz. Özellikle Sivas, Erzurum illerinde ve çevrelerinde sıcaklıklar zaman zaman -25 civarlarına yaklaşmaktadır. Yani asıl kara kışı onlar görmektedir diyebiliriz. Bu da ısınma sorununu ortaya çıkarmaktadır. Ülkemizde sıcak bölgelerde yüksek sıcaklıktan bunalanlar kış ne zaman gelecek diye sorarken soğuk bölgelerde yaşayanlar ise kış şartlarının ağır olmasından dolayı kış mevsimine endişeli yaklaşmaktadır.

http://forum.havaforum.com

Yorum Yap