İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Koronavirüsün Sevdiği Kış Havası Geri Geliyor! Dikkat…

Koronavirüsün Sevdiği Kış Havası Geri Geliyor! Dikkat…
4
+ - 0

Yurdumuzun Pazar gününden itibaren Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına girmesi tahmin ediliyor. Yağmur ve sağanak şeklinde başlayacak yağışların Pazar gecesi ve pazartesi günü Karadeniz bölgesinin iç kesimleri, İç Ege, İç Anadolu ve Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğu kesimlerinde karla karışık yağmura ve bölgelerin yüksek kesimlerinde kar yağışına dönüşeceği tahmin ediliyor. Yağışların önümüzdeki hafta sonuna kadar doğu bölgelerimizde genellikle karla karışık yağmur ve kar şeklinde etkili olmaya devam etmesi bekleniyor. Birçok kesim Mart ayında tekrar beyaza bürünecek gibi gözüküyor.

Kar Tahmin Haritası:

kar-haritasi-turkiye Koronavirüsün Sevdiği Kış Havası Geri Geliyor! Dikkat... Haberler

Ülkemiz genelinde mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının Pazar gününden itibaren kuzeybatı kesimlerden başlayarak Balkanlar üzerinden gelmesi beklenilen soğuk ve yağışlı sistem ile birlikte yeni haftadan itibaren Türkiye genelinde hissedilir derecede (8-15 C derece) azalacağı ve mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor.

Mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının yeni haftada beklenen soğuk hava dalgası ile birlikte aniden düşmesi beklendiğinden, başta soğuk havayı seven koronavirüs gibi sağlık sorunları olmak üzere meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması tavsiye edilir.

Yazar Hakkında

Türkiye'nin İlk Meteorolojik Forum Sitesi

Yorum Yap