İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Kurban Bayramında Hava Nasıl Olacak? 2016

Kurban Bayramında Hava Nasıl Olacak? 2016
6
+ - 0

Kurban Bayramı Hava Durumu

Kurban Bayramı yaklaşıyor. Birçok kişinin merak ettiği sorulardan biri “Bu yıl kurban bayramında hava nasıl olacak“. Kurban Bayramı yaklaşırken internette en çok merak edilen sorulardan ve en çok aranan metinler arasına girmektedir: 2016 Kurban Bayramı Hava Durumu, 2016 Kurban Bayramı Hava Tahmini, 2016 Kurban Bayramı Nasıl geçecek?, 2016 Kurban Bayramında hava nasıl olacak?

Bayramda Hava Nasıl Olacak?

Kurban Bayramı Hava Durumu raporlarına göre, Bayram süresince İç Anadolu Bölgesi, Akdeniz Bölgesi, Doğu Anadolu Bölgesi ile Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde sıcaklıklar mevsim normallerinde; Marmara Bölgesi, Karadeniz Bölgesi ile Ege Bölgesi’nde ise sıcaklıklar mevsim normallerinin biraz altında geçecek. Bayramda hava durumu, genel olarak parçalı-çok bulutlu geçecek. Ancak kısa süreli yağmur geçişlerinin de olma ihtimali yüksek.  Özellikle bayramın birinci, ikinci gününün akşamı ve gecesinde İç Bölgelerde aralıklarla yağmur geçişleri bekleniyor. Genel olarak değerlendirildiğinde yurt genelinde parçalı, çok bulutlu bir hava bekleniyor. Ancak akşam ve gece saatlerinde birçok bölgede yağmur geçişlerinin de görülme ihtimali yüksek !

Bayramda İstanbul’da Hava Nasıl Olacak?

kurban-bayraminda-istanbulda-hava-nasil Kurban Bayramında Hava Nasıl Olacak? 2016 Haberler

Kurban Bayramında İstanbul’da hava, parçalı-çok bulutlu olması bekleniyor. Sıcaklık değerleri ise bunaltıcı değerlerde değil. Gündüz sıcaklıklarının 24-26 derecelerde seyretmesi tahmin ediliyor. Gece sıcaklıkları ise artık üşütür seviyelerde, 18-19 derecelerde seyretmesi tahmin ediliyor. İstanbul’da bayramın birinci ve ikinci gecelerinde yağmur geçişleri görülebilir.

Bayramda Ankara’da Hava Nasıl Olacak?

kurban-bayraminda-ankarada-hava-nasil Kurban Bayramında Hava Nasıl Olacak? 2016 Haberler

Kurban Bayramında Ankara’da hava, parçalı-çok bulutlu olması bekleniyor. Sıcaklık değerleri ise bunaltıcı değerlerde değil. Gündüz sıcaklıklarının 25-26 derecelerde seyretmesi tahmin ediliyor. Gece sıcaklıkları ise artık soğuk, 9-10 derecelerde seyretmesi tahmin ediliyor. Ankara’da bayramda akşam saatlerinde ara ara kısa süreli yağmur geçişleri görülebilir.

Bayramda İzmir’de Hava Nasıl Olacak?

kurban-bayraminda-izmirde-hava-nasil-1024x576 Kurban Bayramında Hava Nasıl Olacak? 2016 Haberler

Kurban Bayramında İzmir’de hava, parçalı bulutlu olması bekleniyor. Gündüzleri hava biraz sıcak geçecek. Gündüz sıcaklıklarının 30-31 derecelerde seyretmesi tahmin ediliyor. Gece sıcaklıkları ise ılık değerlerde, 21-22 derecelerde seyretmesi tahmin ediliyor. İzmir’de bayramda akşam saatlerinde ara ara kısa süreli yağmur geçişleri görülebilir.

Forumdan anlık yorum takipleri için;

=> http://forum.havaforum.com

kurban-bayrami-hava-durumu-1 Kurban Bayramında Hava Nasıl Olacak? 2016 Haberler

Kurban Bayramı Hakkında Bilgi:

Kurban Bayramı, Müslümanlar tarafından Hicri Takvime göre Zilhicce ayının onuncu gününden itibaren dört gün boyunca kutlanan bir dini bayram. Zilhicce ayının onuncu, on birinci ve on ikinci günlerine ‘Eyyâm-ı nahr’ (Kesme günleri) ve bir önceki gün olan Zilhicce ayının dokuzuncu gününe Arife denir. Kurban Bayramı, aynı zamanda İslam âleminin her yıl Mekke’de hac farizasını ifa ettikleri vakittir.

Kurban Bayramı, nüfusunun çoğunluğu Müslüman olan birçok ülkede dinî bayram olmasının yanı sıra resmî tatil ilan edilir. Ramazan Bayramı ile beraber İslam dinindeki en önemli iki bayramdan biridir.

Hicri takvim bir ay takvimi olduğu için yıllar güneş temelli miladi takvimden 11-12 gün kısadır. Bu nedenle Kurban Bayramı her sene 11-12 gün daha erken kutlanır. Yaklaşık 33 senede bir bayramı aynı tarihlere tekabül eder.

Bu yıl (2016) kurban bayramı 12 Eylül Pazartesi ile 15 Eylül Perşembe günleri arasına denk gelmektedir.

Yazar Hakkında

Türkiye'nin İlk Meteorolojik Forum Sitesi

Yorum Yap