Web
Analytics

Maria Kasırgası Kurukafa Şekline Döndü!

 Maria Kasırgası Kurukafa Şekline Döndü!
Okunuyor Maria Kasırgası Kurukafa Şekline Döndü!

MARİA KASIRGASI GİTTİKÇE KUVVETLENİYOR, METEOROLOJİK UYDU GÖRÜNTÜLERİNDE KURU KAFA GÖZÜKTÜ!

Karayip ve Amerika Birleşik Devletlerin’in birçok şehrinde büyük hasara neden olan Irma Kasırgası’nın ardından oluşan Maria Kasırgası da 5. kategoriye yükseldi. Rüzgarın saatteki hızının 300 kilometreye yaklaştığı Maria, güzergahında bulunan Guadalup ve Dominika Adası’nda etkili oluyor. Maria kasırgası Dominika’da çok büyük zarara neden oluyor. Dominika Başbakanı Roosevelt Skerrit konuyla ilgili olarak, kasırganın ülkede “büyük hasara” neden olduğunu ve “parayla satın alınabilecek her şeyi kaybettiklerini” ifade etti.

MARİA KURU KAFAYA DÖNDÜ!

Maria kasırgası meteorolojik uydu görüntülerinde adeta bir kuru kafa şeklini aldı. Korkutucu bu görüntü karşısında halk şaşkına döndü. Maria kasırgasına ait bu kuru kafa görüntüsündeki “dişler” soğuk konvektif bulutlar sebebiyle oluşuyor. Maria kasırgasının saatteki hızının 280-300 kilometre hıza kadar ulaşması tahmin ediliyor.

Yerel yetkililer halka sığınaklara girmeleri ve hiçbir koşulda dışarı çıkmamalarını duyurdu. Daha sonra ise Guadeloupe’ın kuzeyinde İngiltere’nin denizaşırı toprağı Montserrat’nın etkilenmesi bekleniyor. Her iki ada da St Kitts ve Nevis, ABD ve İngiliz Virgin Adaları ve Puerto Riko gibi kasırga uyarıları yayımladı. Irma kasırgasının yaralarını sarmaya çalışan Antigua, Barbuda, St Martin ve Anguilla adalarında da tropik kasırga uyarıları yapılıyor. Hollanda’nın adaları Saba ve St Eustatius’ta da benzer uyarılar yapılıyor.

Yorum Yap

Giriş Yap
Yazı Ekle