İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Marmara-Ege Özel Son Durum 31.01.2015

Marmara-Ege Özel Son Durum 31.01.2015
4
+ - 0

Yurt genelinde fırtına çok kuvvetli. Özellikle Kıyı Ege , Marmara Bölgesinde ise en yüksek noktasına ulaşıyor. Fırtına bu geceden(Cumartesi) itibaren daha da kuvvetlenecek. İstanbul Pazar sabahına çok kuvvetli rüzgar hamleleriyle uyanacak !

Detaylı bilgiler için haberin devamına göz atınız.


 

 

 

 

 

 Kuvvetli rüzgarla birlikte yağışın ilk kısmı Cumartesi akşam ve gece saatlerinde etkili olacak. Aşağıdaki haritada görüldüğü üzere yağışın ilk kısmı Trakya ve İstanbul Avrupa yakası ağırlıklı etkili olacak. Bu yağışlar da sabah saatlerine doğru etkisini kaybedecek. Pazar günü yağış yerini bir önceki güne göre daha kuvvetli bir rüzgara bırakacak. Pazar sabah erken saatlerde rüzgar en kuvvetli hamlelerine ulaşacak. Pazar sabah ve öğlen rüzgarın anlık hamleleri saatte 100-120 kilometre hıza vuracak !

gfsytagis1 Marmara-Ege Özel Son Durum 31.01.2015 Haberler

 

 

Kuvvetli rüzgarın en yüksek noktasına ulaştığı Pazar gününün ardından, gece saatlerinden itibaren kuvvetli yağışlar Kıyı Ege, Balıkesir, İstanbul Boğaz ve çevresi ağırlıklı etkili olacak. İstanbul’un tamamında yağış beklenmekle birlikte Boğaz ve çevresinde daha kuvvetli bir yağış gözlemlenecek. Rüzgar Pazartesi günü yine kuvvetli esecek, akşam saatlerinden itibarense etkisini kaybedecek.  Yağmur ise İstanbul’da Salı akşam ya da gece saatlerine kadar aralıklarla devam edecek…

GFS-pazar-gecesi Marmara-Ege Özel Son Durum 31.01.2015 Haberler

Yazar Hakkında

Türkiye'nin İlk Meteorolojik Forum Sitesi

Yorum Yap