İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Marmara ve Batı Karadeniz’de Sel Riski Yüksek !


6
+ - 0

Yurdumuz bugün yeni bir yağışlı ve serin havanın etkisi altına girdi. Sıcaklıklarda bu hafta içi 6-8 derecelik düşüş gerçekleşecek. Marmara ve Batı Karadeniz’de çok kuvvetli yağış(51- 75 m2/kg) yer yer şiddetli(76-100 m2/kg) hatta aşırı yağış(100 m2/kg üzeri) bekleniyor.

mansetler-6 Marmara ve Batı Karadeniz'de Sel Riski Yüksek ! Haberler

Risk Altında Olan Şehirler: 

Öğleden önce ve öğlen; Çanakkale, Kırklareli, Tekirdağ, Edirne, İstanbul Avrupa Yakası

Öğleden sonra, akşamdan itibaren; Edirne(Lalapaşa, Süleoğlu, Havsa, Uzunköprü), Tekirdağ, Kırklareli, İstanbul, Sakarya, Yalova, Kocaeli, Düzce, Zonguldak, Bartın, Bursa(Karacabey, Mudanya, Gemlik, Orhangazi ve çevresi), Balıkesir(Erdek, Bandırma, Gönen ve çevresi)

 

Riskli şehirlerden biri İstanbul…

42 Marmara ve Batı Karadeniz'de Sel Riski Yüksek ! Haberler

Bugün(Pazartesi) öğlen saatlerinde daha çok Avrupa yakası yağıştan etkilenecek. Öğleden sonra ve akşam saatlerinden itibaren ise il geneli yağıştan etkilenecek. Ancak gerek Avrupa yakasında gerekse Anadolu yakasında aşırı yağışların(51- 75 m2/kg)beklendiği ilçelerin başında Çatalca, Arnavutköy, Eyüp, Sarıyer, Beykoz, Şile gibi kuzey ilçeler yer almaktadır. Kuvvetli yağış(51- 75 m2/kg) yer yer şiddetli(76-100 m2/kg) yağışların beklendiği ilçeler ise; Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Esenler, Esenyurt, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kağıthane, Küçükçekmece, Sarıyer, Silivri, Sultangazi, Şişli, Zeytinburnu, Üsküdar, Kadıköy, Ataşehir, Ümraniye, Çekmeköy, Sultanbeyli, Sancaktepe, Pendik, Maltepe,  Kartal, Tuzla, Şile ve çevreleridir.

 

Adsız9-1024x508 Marmara ve Batı Karadeniz'de Sel Riski Yüksek ! Haberler

Aşağıdaki videolu risk haritamızda meteorolojik modellerden alınan yağış tahmini paylaşılmıştır. İzlediğinizde göreceksiniz, yağışın İstanbul’un tüm ilçelerinde zaman zaman etkili olacağı tahmin ediliyor. Şayet tahminlerde değişim olmazsa, ilçe ilçe beklenen bu yağışlar küçümsenecek türden değil, etkili olduğu yerde metrekareye düşecek yağış miktarı çok fazla ve bu sebeple ani su baskını / sel riski de çok yüksek !

 

Bu meteorolojik hadiseyi forumdan takip etmek, yorumları okumak için tıklayınız.

 

https://youtu.be/ZgYLVdYdAWg

Bu haberin “Foto Haber” versiyonu için tıklayınız.

Yazar Hakkında

Türkiye'nin İlk Meteorolojik Forum Sitesi

Yorum Yap