İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Marmara’ya Bir Günlük Kar…


4
+ - 1

Yurdumuzda soğuk hava etkisini sürdürüyor. Mevcut soğuk havanın üzerine Romanya üzerinden yeni bir yağışlı hava dalgası geliyor. Gelmesi beklenen yağışlı hava dalgasının Marmara Bölgesi genelinde (Çanakkale hariç) doğrudan kar yağışına neden olmasını bekliyoruz.

Kar yağışının ilk aşamada(06:00-08:00 itibariyle) Trakya kesiminde görülmesini, ikinci aşamada(08:00-10:00 itibariyle) İstanbul ve çevresine doğru yayılmasını ve üçüncü aşamada(10:00-12:00 itibariyle) tüm Marmara’ya yayılmasını tahmin ediyoruz. Öğlen saatlerine doğru (10:00-13:00 arası) Çanakkale ve çevresindeki yağışın sıcaklık artışına bağlı olarak yağmura dönme ihtimali mevcuttur.

istanbul-un-karla-imtihani-1 Marmara'ya Bir Günlük Kar... Haberler

Salı günü beklenen bu kar yağışlarının bölge genelinde özellikle rakımı yüksek yerlerde etkili olması bekleniyor. İstanbul da dahil olmak üzere rakımı yüksek kesimlerde salı günü 5-13 cm civarı yeni kar örtüsü oluşabilir. Alçak kesimlerde ise kar kalitesinin düşük yani içindeki su oranının yüksek olması sebebiyle örtü oluşmasından ziyade seyir zevki ön plana çıkacak. Salı akşamından itibarense İstanbul ve çevrelerinde sıcaklıktaki artışa bağlı olarak yağışlar sahil şeridinde yağmura dönmeye başlayacak.

Genel olarak değerlendirildiğinde seyir zevki yüksek bir günlük bu kar yağışında; alçak kesimlerde 1-5 cm kar örtüsü, yüksek kesimlerde ise 5-13 cm civarı kar örtüsü bekliyoruz.

Detaylı yorumlamalar için forumumuzu ziyaret edebilirsiniz:
http://www.havaforum.com/index.php
Yazar Hakkında

Türkiye'nin İlk Meteorolojik Forum Sitesi

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Tebrik ederim hayırlı olsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.