1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Mart Ayı Soğuk Geçecek !

Mart Ayı Soğuk Geçecek !
8
+ - 0

Mart Ayı Nasıl Geçecek?

Yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre, yurt genelinde mart ayının kalan günlerinin büyük bir kısmı mevsim normalleri altındaki sıcaklıklarla geçecek. Mevsim normalleri ve genel olarak mevsim normalleri altındaki sıcaklıklarla birlikte yurt genelinde kapalı gün sayısı ve yağışlı gün sayısı da fazla olacak. Soğuk geçmesi beklenen hafta boyunca kayak merkezleri de kar alacak. Kış ve kış sporlarını mutlu edecek bir hafta yaşanacak.

Uzun Süre Hava Kapalı, Yağışlı !

istanbul-da-yagmur-serinligi Mart Ayı Soğuk Geçecek ! Haberler

Bu hafta sonundan (11.03.2017-12.03.2017) başlamak üzere önümüzdeki hafta sonuna kadar (18.03.2017-19.03.2017) yurt geneline gri gökyüzü hakim olacak. Hafta boyunca yurdun neredeyse tamamında aralıklarla yağış bekleniyor. Yağışların geneli – pazar günü Akdeniz Bölgesi ve Pazartesi Adana, İskendurun çevresi hariç olmak üzere-  hafif yağış şeklinde görülecek. Pazar günü Akdeniz Bölgesi ile Pazartesi Adana, İskendurun çevresinde kuvvetli sağanak yağmur bekleniyor. Tahminlere göre yağışlar hafta ortasından itibaren iç ve doğu bölgelerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek. Özellikle Doğu Anadolu Bölgesinde kar yağışı birçok şehirde beyaz örtü oluşturabilir.

Kayak Merkezleri Kar Alacak…

uludag-kar-kalinligi-3 Mart Ayı Soğuk Geçecek ! Haberler

Kayak merkezlerimizin büyük çoğunluğunda (Uludağ, Kartalkaya, Ilgaz) hafta boyunca kar yağışı bekleniyor. Tahminlere göre beklenen kar yağışı bu hafta kayak merkezlerimizde mevcut kar örtüsünü arttıracak. Mart ayında gelen bu kar yağışları kış spor severleri sevindirecektir.

5 Günlük Hava Durumu

Yurtta beklenen 5 günlük hava durumu şu şekildedir:

haritatahminkucukgun1 Mart Ayı Soğuk Geçecek ! Haberler

haritatahminkucukgun2 Mart Ayı Soğuk Geçecek ! Haberler

haritatahminkucukgun3 Mart Ayı Soğuk Geçecek ! Haberler

haritatahminkucukgun4 Mart Ayı Soğuk Geçecek ! Haberler

haritatahminkucukgun5 Mart Ayı Soğuk Geçecek ! Haberler

Yazar Hakkında

Türkiye'nin İlk Meteorolojik Forum Sitesi

Yorum Yap