Meksika’nın Marieta adaları büyülüyor…

Meksika’nın Marieta adaları büyülüyor…

Meksika’da Puerto Vallarta kentinde yer alan Marieta Adaları, kumsalıyla büyülüyor. Meksika’nın en önemli tatil yerleşkelerinden birisi olan Puerto Vallarta’ya bağlı Marieta Adaları’na ait olan kumsal, diğer kumsallardan farklı olarak gizli bir görüntü sergiliyor.

 

Adına gizli kumsalda denilen Marieta Adaları’nın kumsalı, vakti zamanında askeri üst olarak kullanılan bir araziydi. Fakat yapılan bombalı tatbikatların sonucunda ortaya magaraların arasından geçen deniz suyuyla kaplı muhteşem bir manzara çıktı.

Meksika hükümetinin bu eşsiz güzelliği farketmesinin hemen ardından milli park konumuna getirilen Marieta Plajı’nda insanların zarar vermemesi adına avcılık yasaklandı. Bu güzelliğin bozulmaması adına her türlü yasağın getirilip koruma altına alınan kumsal tatilcilerin en uğrak mekanlarından birisi konumunda.

Mağaraların arasında gizlenen Marieta kumsalına ulaşmak için yüzmeyi iyi bilemeniz gerekmekte. Cenneten kopmuş bir parça olarak adlandırılan bu gizli kumsala ulaştıktan sonra büyülenmediğini beyan eden insan sayısı ise neredeyse hiç yok.

 

meksika_sakli_behce_04

marieta-plaj-meksika-gizli-kumsal-2

marieta-plaj-meksika-gizli-kumsal

marieta-plaj-meksika-gizli-kumsal-4

marieta-plaj-meksika-gizli-kumsal-6

 

Bu İçeriği Paylaş!Bu içeriğe ifade gönderebilirsiniz!
  • Şaşırdım
  • Beğendim
  • Üzüldüm
  • Sinirlendim
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.