1. Ana Sayfa
  2. Noaa Mevsimsel Tahminler

Noaa Mevsimsel Tahminler


NOAA MEVSİMLİK TAHMİNLER

Sayfayı görüntülemede problem yaşıyorsanız tıklayınız.

button_sicaklik-tahminleri-2 Noaa Mevsimsel Tahminler

Aşağıdaki haritalarda sıcaklıkların aylık mevsim normallerine göre tahminleri gösterilmektedir. Mavi tonlar mevsim normallerinin altında sıcaklıkların, beyaz renkler mevsim normallerinde sıcaklıkların, kırmızı renk tonları ise mevsim normallerinin üzerinde sıcaklıkların beklendiğini ifade etmektedir. Tahminin hangi aya ait olduğu ingilizce olarak haritaların sol üst köşesinde yazmaktadır. Türkiye haritanın sağ alt köşesinde yer almaktadır.

euT2mMonInd1 Noaa Mevsimsel Tahminler euT2mMonInd2 Noaa Mevsimsel Tahminler
euT2mMonInd3 Noaa Mevsimsel Tahminler
euT2mMonInd4 Noaa Mevsimsel Tahminler
euT2mMonInd5 Noaa Mevsimsel Tahminler
euT2mMonInd6 Noaa Mevsimsel Tahminler

button_yagis-tahminleri Noaa Mevsimsel Tahminler

Aşağıdaki haritalarda yağışların aylık mevsim normallerine göre tahminleri gösterilmektedir. Kırmızı tonlar mevsim normallerinin altında yağışları, beyaz renkler mevsim normallerinde yağışların, yeşil renk tonları ise mevsim normallerinin üzerinde yağışların beklendiğini ifade etmektedir. Tahminin hangi aya ait olduğu ingilizce olarak haritaların sol üst köşesinde yazmaktadır. Türkiye haritanın sağ alt köşesinde yer almaktadır.

euPrecMonInd1 Noaa Mevsimsel Tahminler  euPrecMonInd2 Noaa Mevsimsel Tahminler
euPrecMonInd3 Noaa Mevsimsel Tahminler
euPrecMonInd4 Noaa Mevsimsel Tahminler
euPrecMonInd5 Noaa Mevsimsel Tahminler
euPrecMonInd6 Noaa Mevsimsel Tahminler

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. 5 sene önce

    Merhaba,

    NOAA dışındaki modellerle karşılaştırmalı bir içerik hazırlamanız da çok faydalı olurdu.Bir de bu modellerin yorumlarını bizim yapmamız ne kadar doğru olur ?En azından mevsim normallerindeki sıcaklıkları verseniz,ona göre ne kadar altında veya üstünde olacağını öngörebiliriz.

  2. Efendim bu senenin kışı 2023 2024 kışı nasıl geçecek güneydoğu anadoluda havalar ne zaman serinlicek soğuyacak? Teşekkürler:))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.