İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Önce Lodos, Sonra Soğuk Hava Bekleniyor…

Önce Lodos, Sonra Soğuk Hava Bekleniyor…
+ - 0

Fırtına ve Yağışa Karşı Dikkat…

24 Ocak Pazar günü sabah saatlerinden itibaren Ege Bölgesi ile Marmara Bölgesi’nde lodosun saatte 40-75 kilometre hızla esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek soba ve baca gazı zehirlenmesi, ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

ruzgar-kuvvetleniyor Önce Lodos, Sonra Soğuk Hava Bekleniyor... Haberler

Ayrıca lodosla birlikte 24 Ocak Pazar ilk saatlerden itibaren İzmir, Balıkesir, Çanakkale ve çevresinde yerel olarak metrekareye 21-50 kilogram arası yağış düşmesi bekleniyor. Yağış esnasında bu kesimlerde küçük çaplı dolu yağışları da görülebilir. Meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım, küçük çaplı dolu, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. Beklenen bu yağışlı ve ılık hava dalgasının ardından hafta ortasından itibaren havanın aniden soğuması ve birçok yerde kar yağışının başlaması bekleniyor.

istanbul-sinirda Önce Lodos, Sonra Soğuk Hava Bekleniyor... Haberler

İstanbul için kar yağışı henüz netleşmedi, sıcaklıklar sınırda dolaşıyor. Son verilere göre şehir merkezinde ağırlıklı yağmur beklenirken, yüksek kesimlerde kar yağabilir.

Yazar Hakkında

Türkiye'nin İlk Meteorolojik Forum Sitesi

Yorum Yap