1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Yeni Haftada Kar Geliyor!

Yeni Haftada Kar Geliyor!
5
+ - 0

Kar Ne Zaman Geliyor?

Yurdumuz yeni hafta ile birlikte soğuk havanın etkisi altına girecek, birçok şehirde kar görülecek. Sıcaklıklar geçen haftaya göre 7-8 derece daha düşük seyredecek.  İç bölgelerde bu sıcaklıklar Çarşamba, Perşembe günü 2-3 derece daha düşecek ve birçok şehirde sıcaklık kar seviyelerine inecek. Batı bölgeler ile Karadeniz sahil şeridinde ise kar beklenmiyor, sıcaklıklar bu bölgelerde 10-15 derece arasında seyredecek.

mansetler-181 Yeni Haftada Kar Geliyor! Haberler

Çarşamba günü Yozgat, Kayseri çevresinde karla karışık yağmur;  Kastamonu, Tokat, Sivas, Gümüşhane, Bayburt, Erzurum, Kars, Erzincan, Tunceli, Van ve çevresinde ise kar yağışı bekleniyor. Ankara ve çevresinde ise gündüz sıcaklığı kar için elverişli olmadığından yağışın yağmur şeklinde düşmesi bekleniyor. Ancak Ankara, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Yozgat, Kayseri, Çankırı, Çorum  ve çevresinde gece sıcaklığı sıfır ve sıfırın altına ineceğinden yağışın kar şeklinde düşmesi bekleniyor. Yağış Ankara, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir için gece çok geç saatlere kalmadan kesmesi bekleniyor, olası kar yağışı bu şehirlerimiz için birkaç saat ile sınırlı olabilir.

9 Yeni Haftada Kar Geliyor! Haberler

Perşembe günü Kastamonu, Amasya, Tokat, Çorum, Yozgat, Kayseri, Sivas, Gümüşhane, Bayburt, Artvin çevreleri ile ve Doğu Anadolu Bölgesi’nin tamamında kar yağışı bekleniyor. Ankara’da perşembe kuru soğuk(4/-2 derece) bekleniyor, yağış ihtimali şimdilik gözükmese de ufak da olsa bir yağış oluşursa bu kar şeklinde düşecektir.

135 Yeni Haftada Kar Geliyor! Haberler

Cuma günü yağışlı alanın daralmasıyla birlikte kar yağışı sadece Gümüşhane, Bayburt, Artvin ile Erzurum’un kuzey ilçelerinde görülmesi bekleniyor.

 

Hava durumu sayfamızdan şehirlere ait hava tahminine ulaşabilirsiniz.
Mobil görünüm tahminler için tıklayınız.

Yazar Hakkında

Türkiye'nin İlk Meteorolojik Forum Sitesi

Yorum Yap