Web
Analytics

Pluviofil Nedir? Yağmur Seven İnsan Nedir?

 Pluviofil Nedir? Yağmur Seven İnsan Nedir?
Okunuyor Pluviofil Nedir? Yağmur Seven İnsan Nedir?

Pluviofil Nedir? Yağmur Seven İnsanlara Ne Denir?

Pluviofil (pluviophile), yağmurun yağmasından hoşlanan, yağmurlu havalarda mutlu olan ve yağmur yağdığında huzur bulan insanı ifade etmek için kullanılan terimdir. Bu tür insanlar güneşli havalar yerine kapalı, gri gök yüzü ve özellikle yağmurlu havada mutlu olurlar. Kendilerini yağmurlu havada huzurlu hisseden pluviofiller güneşli havalarda pek mutlu olmazlar.

Yağmur seven insanlar olarak adlandırılan pluviofiller psikolojik olarak gri gök yüzünde daha çok mutlu olurlar. Yağmur yağdığında mutluluk hormonları devreye girer. Yağmuru seven insanlar yani plüvofiller yağmurdan sonra ortaya çıkan kokunun ve suyun derilerine çarptığında yarattığı hisse bayılırlar. Yağmur suyunun tadını bile bilen bu kişiler, yağmur yağdığı zaman ellerini sevinçle havaya kaldırıp bulutlara teşekkür edecek kadar sevinçli olurlar. Plüvofiller, hayattaki zor zamanlar geldiğinde “bunlar da geçecek” demesini iyi bilirler. Gerçekte, zorlukların büyük fırsatların önünün açacağını bilirler.

Ceraunophile Nedir?

Yorum Yap
Yapılan Yorumlar
2
 • Elif
  Elif
  ziyaretci
  5 ay önce

  Yağmuru seven insanı o kadar iyi anlatmış ki Çoooooook çok seviyorum yağmuruO damlacıkların penceredeki sesini KokusunuVe o havayı Bulutları Yağmur tanecikleri ne kadar büyürse o kadar büyüyen mutluluğu

  Cevapla
  10
 • Ahmet
  Ahmet
  ziyaretci
  2 sene önce

  Yağmur hastasiyiz :))

  Cevapla
  31
Giriş Yap
Yazı Ekle