İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Etiket Konular

Ramazan Bayramında Hava Nasıl Olacak?

Ramazan Bayramında Hava Nasıl Olacak?
8
+ - 0

Ramazan ayının bitmesine sayılı günler kala insanlar bayramda hava nasıl olacak sorusuna cevap arıyor. Bu haberimizde Ramazan Bayramı Hava Durumu, Şeker Bayramı Hava Durumu, Ramazan bayramında hava nasıl olacak gibi soruların cevapları sizlerle paylaşılacaktır…

Ramazan bayramı hava durumu
Bu yıl Ramazan Bayramı 25-26-27 Haziran 2017 Pazar, Pazartesi ve Salı günlerine denk geliyor. Dolayısıyla bayram tatilini değerlendirmek isteyenlerin ilk aklına gelen soruların başında”Bayramda hava nasıl olacak?” sorusu geliyor. Ramazan ayı boyunca mevsim normalleri altındaki sıcaklıklarla, serin ve yağmurlu geçen günlerin ardından vatandaşlar Ramazan Bayramında (Şeker bayramında) havanın yağmurlu ve serin olacağını zannediyordu. Oysa ki durum 2017 ramazan bayramında tahminleri tam tersi..

bayramda-hava-nasil-2017 Ramazan Bayramında Hava Nasıl Olacak? Etiket Konular

Ramazan bayramında hava nasıl olacak

Bu yıl ramazan bayramında hava sıcak ve bol güneşli olacak. Daha öncesinde “bayramda hava nasıl olacak” haberimizde detaylıca paylaştığımız tahminleri burada tekrar ediyoruz.

ramazan-bayrami-hava-durumu-2017 Ramazan Bayramında Hava Nasıl Olacak? Etiket Konular

Bayram hava durumu 2017

Yapılan meteorolojik tahminlere göre yurdumuz bayram arefesiyle birlikte sıcak hava dalgasının etkisi altına girecek. Ramazan bayramının ilk günü yurt genelinde sıcak bir hava bekleniyor.  Bayramın ilk günü Doğu Karadeniz sahil şeridindeki zayıf yağmur ihtimali hariç yurt genelinde yağış beklenmiyor. Bayramın ilk gününde sıcak ve bol güneşli bir hava bekleniyor. Sıcaklıkların; Marmara Bölgesinde 30-34 derece arasında, Ege Bölgesinde 33-37 derece arasında, İç Anadolu Bölgesinde 27-33 derece arasında, Karadeniz Bölgesinde 27-31 derece arasında, Doğu Anadolu Bölgesinde 26-32 derece arasında, Güneydoğu Anadolu Bölgesinde ise 33-38 derece arasında seyretmesi tahmin ediliyor.

Bayramın ikinci günü ve Bayramın üçüncü günü de yurt genelinde sıcak hava devam edecek. Özellikle Ege Bölgesi ile Güneydoğu Anadolu Bölgesinde sıcaklıkların diğer bölgelere göre daha yüksek seyretmesi tahmin ediliyor. Kıyı Ege ile Güneydoğu Anadolu Bölgesinde sıcaklıkların 35-38 derece arasında seyretmesi bekleniyor.

Görüldüğü üzere tahminlere göre 2017 ramazan bayramında, yani bu yıl bayramda hava ülke genelinde sıcak ve bol güneşli geçecek. Ramazanda serin geçen günlerin ardından, bayram arefesiyle birlikte sıcaklıklar artışa geçerek bayram boyunca sıcak bir havanın etkili olmasına neden olacak.

Yazar Hakkında

Türkiye'nin İlk Meteorolojik Forum Sitesi

Yorum Yap