İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Ramazan Bayramında Hava Nasıl Olacak ?

Ramazan Bayramında Hava Nasıl Olacak ?
8
+ - 0

Bayramda Hava Nasıl Olacak ?

Ramazan Bayramında sıcaklıkların mevsim normalleri üzerinde seyretmesi tahmin ediliyor. Bayram geneli sıcak ve yağışssız geçecek. Yağış sadece Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu Bölgesinin bazı şehirlerinde bekleniyor, bu beklenen yağışlar da kısa süreli. Genel olarak ilk güne bakıldığında sıcaklıklar yurt genelinde 30 derecenin üzerinde. Yağış sadece Kuzeydoğu Anadoluda; Rize, Artvin, Ardahan, Bayburt, Gümüşhane, Erzurum ve Kars‘ın bir kısmında görülecek. Bayramın ikinci günü ise yağış alan yerler ilk güne nazaran daralıyor. İkinci gün yurtta sadece Rize, Artvin, Ardahan civarında kısa süreli yağışlar görülecek. Bayramın üçüncü günü ise yağış alanı Doğu Karadeniz sahil şeridine yayılıyor. Üçüncü gün Trabzon, Rize, Artvin sahil şeridinde yağışlar bekleniyor.

DİKKAT: Batı bölgelerde kıyı şeritlerinde  yer alan iller (İstanbul, Kocaeli, İzmir, Samsun v.s.) yüksek nem sebebiyle bunalacak, hissedilen sıcaklıklar tavan yapacak !

İstanbul : 34-35 derece , az bulutlu       Ankara: 34-35 derece, az bulutlu     İzmir: 35-36 derece, açık

Edirne: 35-36 derece, az bulutlu     Şanlıurfa: 40-41 derece, açık      Trabzon: 30-31 derece, zamanla yağmurlu

Ramazan Bayramında Yurt Geneli ayrıntılı hava tahmini için konunun devamını okuyunuz.

Ramazan Bayramında Yurt Geneli Ayrıntılı Hava Tahmini

14 Ramazan Bayramında Hava Nasıl Olacak ? Haberler
Ramazan Bayramının ilk günü sıcaklıklar yurt genelinde mevsim normalleri üzerinde. Sıcaklıklar neredeyse yurdun tamamında 30 derece ve üzerine çıkacak. Tahminlere göre Trakya’da 35-36 dereceler, İstanbul ve çevresinde 34-35 dereceler, Ankara ve çevresinde 35-37 dereceler, İzmir ve çevresinde 35-36 dereceler, Güneydoğu Anadolu’da 40-42 dereceler ölçülecek.
21 Ramazan Bayramında Hava Nasıl Olacak ? Haberler
Ramazan Bayramının ikinci günü de sıcaklıklar yurt genelinde mevsim normalleri üzerinde. Sıcaklıklar neredeyse yurdun tamamında 30 derece ve üzerine çıkacak. Tahminlere göre Trakya’da 34-35 dereceler, İstanbul ve çevresinde 34-35 dereceler, Ankara ve çevresinde 34-36 dereceler, İzmir ve çevresinde 34-35 dereceler, Güneydoğu Anadolu’da 40-42 dereceler ölçülecek.
32 Ramazan Bayramında Hava Nasıl Olacak ? Haberler
Ramazan Bayramının üçüncü günü de sıcaklıklar yurt genelinde mevsim normalleri üzerinde. Sıcaklıklar yine neredeyse yurdun tamamında 30 derece ve üzerine çıkacak. Tahminlere göre Trakya’da 34-36 dereceler, İstanbul ve çevresinde 32-34 dereceler, Ankara ve çevresinde 34-36 dereceler, İzmir ve çevresinde 35-36 dereceler, Güneydoğu Anadolu’da 40-41 dereceler ölçülecek.

 

Yurt genelinde sıcaklıklar mevsim normalleri üzerinde

Image3 Ramazan Bayramında Hava Nasıl Olacak ? Haberler
Üstteki harita sıcaklıkların uzun yıllar ortalaması  yani mevsim normalleri ile bayramda beklenen değerleri mukayese etmektedir. Bu karşılaştırmaya göre Türkiye genelinde sıcaklıkların mevsim normalleri üzerinde seyretmesi bekleniyor.

 

 

 

Yazar Hakkında

Türkiye'nin İlk Meteorolojik Forum Sitesi

Yorum Yap